Немає потреби запроваджувати надзвичайний стан в Україні, – Шмигаль
Наразі немає потреби запровадження надзвичайного стану в Україні. Надзвичайний стан запроваджують дійсно тоді, коли є надзвичайні події.
Таку заяву зробив український прем'єр Денис Шмигаль у ефірі програми "Свобода слова". За його словами, сьогодні розвиток коронавірусу в Україні є доволі помірним, на відміну від багатьох країн Європи.
Радимо ознайомитися! Надзвичайний стан через коронавірус: як це роблять у світі
В тих областях, де з’являється коронавірус, після першого хворого було запроваджено стан надзвичайної ситуації. Кабмін його затверджує для кожного регіону. Поки цих заходів достатньо для того, щоб ефективно управляти як у тих регіонах, де захворювання з’явилося, так і в Україні загалом,
– зауважив він.
Очільник Кабміну додав, щодо запровадження надзвичайного стану, то це окреме рішення, яке Кабмін пропонує президенту. А далі рішення – за Верховною Радою.
"Цього тижня так не виглядає, що є така потреба запроваджувати надзвичайни стан в Україні", – наголосив Шмигаль.
За його словами, Україна та весь світ стикнулися з доволі складною ситуацією щодо коронавірусу, передусім через відсутність:
- ліків,
- методології та методик лікування цієї хвороби.
Шмигаль підкреслив, що коронавірус у різних країнах розвивається по-різному. Зокрема, є країни, де це відбувається стрімко.
Сьогодні ми доволі оперативно ухвалили всі рішення. Уряд чітко обмежив всі шляхи потрапляння та розповсюдження коронавірусу в Україні. Це одна з причин, чому динаміка є помірною. Але ніхто не є застрахованим від іншого розвитку подій,
– зазначив прем'єр.
Водночас він наголосив, що за останні два тижні до України в’їхали майже 2 тисячі людей з Європи та решти світу. Вони повернулися через пандемію коронавірусу в світі. Тому упродовж найближчих двох тижнів ситуація може змінюватися.
"Але ми сьогодні робимо всі заходи, аби максимально це обмежити", – підсумував Шмигаль.
До теми! Надзвичайний стан обов'язково буде, – радник Авакова
Що відомо про запровадження надзвичайного стану в Україні
23 березня міністр охорони здоров'я Ілля Ємець виступив за впровадження в Україні надзвичайного стану через епідемію коронавірусу. Міністр висловив переконання, що коли б такий режим запровадили ще раніше, то вдалося з запобігти розповсюдженню епідемії територією України.
Окремо він звернувся до депутатів Верховної Ради і закликав їх проголосувати за введення надзвичайного стану. Мовляв, вони повинні проявити силу волі, не боятися, а зібратися і підтримати це рішення для порятунку українців.
За даними 24 канлу, Верховна Рада може розглянути питання запровадження надзвичайного стану 26 березня. Відбудеться це на позачерговому засіданні.
Зверніть увагу! Надзвичайний стан в Україні: що означає і як жити в його умовах
Головне про коронавірус в Україні
- Станом на вечір 23 березня в Україні підтвердили 73 випадків захворювання на коронавірус, з них 3 – летальні, одна людина одужала.
- 12 березня Україна ввела карантин, аби зупинити поширення коронавірусу. Він триватиме до 3 квітня. Також держава закрила свої кордони для іноземців від 16 березня та припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення з 17 березня.
- Закрили й усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе тощо. Працюватимуть лише аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки та страхові компанії.
- З 18 березня повністю припинили міжміське пасажирське залізничне сполучення. Також закрили метро у Києві, Харкові та Дніпрі.
- 20 березня уряд встановив режим надзвичайної ситуації ще у трьох регіонах, де стрімко поширюється захворюваність на коронавірус Covid-19. Мовиться про Дніпропетровську, Івано-Франківську області та у місті Київ.
- 23 березня Кабмін встановив режим надзвичайної ситуації у Тернопільській, Черкаській і Донецькій областях. Тут також зафіксували випадки інфікування на коронавірус Covid-19.
- Також режим надзвичайної ситуації 24 березня буде запроваджено на Львівщині.
Що передбачає режим надзвичайного стану / інфографіка 24 каналу