Про те, що засідання Верховної Ради перенесли з 26 березня на 28 березня, повідомляють джерела УНІАН та Інтерфакс-Україна.
Ексдепутат Сергій Лещенко у телеграмі також підтвердив цю інформацію. За його словами, остаточне рішення приймуть на засіданні фракції "Слуга народу" 27 березня.
Важливо Як нардепи будуть працювати онлайн: на сайті Ради з'явився законопроєкт
Лещенко зазначив, що депутати бояться приходити до парламенту через спалах коронавірусу. "Кількість хворих депутатів уже важко порахувати, мінімум – 5. У вівторок підтвердили коронавірус у Сергія Рудика", – написав Лещенко.
Нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура у телеграмі написав, що попередньо, їхня фракція збереться в п’ятницю, 27 березня. А позачергове засідання пройде наступного дня – в суботу, 28 числа. Це ще офіційно має підтвердити керівництво Верховної Ради.
Які питання Рада має розглянути на позачерговому засіданні
- Надзвичайний стан:
м'який підхід до карантину показав свою неефективність в українських реаліях. Тож у владі просять підійти до цього питання більш категорично і запровадити надзвичайний стан, поки епідемію коронавірусу не буде подолано. При цьому говорять про це як силовики, так і медики. - Можливість роботи Ради у режимі онлайн:
ще одне важливе питання. Поки практично вся країна на карантині, органи влади продовжують працювати. Втім коли у Верховній Раді вже є три випадки зараження на коронавірус, зібрання понад 400 людей в одному залі й справді може бути небезпечним.
Втім як повідомили джерела 24 каналу, станом на 24 березня у Верховній Раді України поки немає необхідної кількості голосів на введення надзвичайного стану.
Щодо дистанційної роботи парламенту – ситуація поки не зовсім зрозуміла. Втім цілком імовірно, що депутати підтримають ініціативу зважаючи, що це дозволить їм уберегтися від епідемії
До слова, на сайті Верховної Ради наразі зазначається лише, що 24 – 26 березня депутати звично працюватимуть у комітетах, як це і передбачено календарем сесії.
Що відомо про поділ оточення Зеленського
Про дві групи з протилежними поглядами в оточенні Зеленського повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні джерела.
Перша група виступає за жорсткі умови боротьби із коронавірусом та введення надзвичайного стану. До неї належать міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, перший помічник президента Сергій Шефір та міністр охорони здоров’я Леонід Ємець. Напередодні Ємець навіть заявляв, що піде у відставку, якщо рішення про надзвичайний стан не ухвалять.
До другої групи входить сам Володимир Зеленський та голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Вони проти введення надзвичайного стану. На це, зокрема, вплинули розмови президента з представниками великого бізнесу.
Чому для введення НС потрібно збирати позачергове засідання?Річ у тім, що законодавча діяльність Верховної Ради наразі заблокована законопроєктом про ринок землі. Під час пленарних засідань Рада не може перейти до наступного питання, поки не закінчить з цим.
До законопроєкту ще залишається розглянути близько тисячі правок. Тож єдиний варіант – провести позачергове засідання парламенту.
Що передбачає режим надзвичайного стану / інфографіка 24 каналу