main logo

Надзвичайний стан

Внаслідок загострення агресії з боку Росії на Донбасі, РНБО звернулася до Верховної Ради з проханням запровадити надзвичайний стан. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, треба ввести надзвичайний стан на території усіх українських областей. Однак це не стосуватиметься Донецької та Луганської областей, адже там з 2014 року діє спеціальний режим.

За введення стану мають проголосувати депутати парламенту.

Надзвичайний стан - для чого його вводять

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, введення надзвичайного стану в областях потрібне для того, щоб зберегти спокій в Україні та підтримати роботу економіки.

Голови державних обласних адміністрацій будуть аналізувати ситуацію по місцях та вживати заходи, які, на їхню думку, будуть необхідні.

Надзвичайний стан - це правовий режим, який тимчасово вводять під час нестабільної ситуації в країні. За його введення відповідає РНБО, Президент України та Верховна Рада. Під час кризових подій надзвичайний стан може допомогти втримати ситуацію під контролем.

Які заходи передбачає надзвичайний стан

В областях України можуть ввести низку таких заходів:

  • Посилення охорони порядку та стратегічних об’єктів, які забезпечують нормальне функціонування населених пунктів;

  • Обмеження руху транспорту та його перевірки;

  • Перевірка документів у громадян та людей, що живуть на території України;

  • Можливе вилучення у громадян зареєстрованої зброї - як вогнепальної, так і холодної. Те саме стосується і боєприпасів.

За необхідності може бути введена комендантська година - цього варіанту в РНБО не відкидають. Комендантська година передбачає заборону пересування вулицями цивільним без спеціальних перепусток у певні години. Найчастіше це стосується ночі. За дотримання комендантської години відповідають військовослужбовці та поліція.

Ті громадяни, які не будуть дотримуватися правил комендантської години, можуть бути затримані - правоохоронці мають право попросити показати документи та дізнатися причину порушення комендантської години.

Скільки триватиме надзвичайний стан

За словами Данілова, надзвичайний стан в Україні - тимчасовий. Термін дії надзвичайного стану зазвичай - від 30 до 60 днів, та його можуть продовжити за потреби. Обмеження, спричинені ним, можуть посилюватися та послаблюватися залежно від ситуації.

Хоч ситуація на Донбасі загострюються з кожним днем, українські військові готові дати відсіч російським окупантам. Наші військові стримують бойовиків, а міжнародні партнери запроваджують санкції проти агресора. Тож варто не панікувати, а уважно читати нову інформацію про зміни та запровадження.