Російські шпигуни у Нідерландах: юрист розповів про нові деталі скандалу
З юридичного погляду є незрозумілим, чому чотирьох російських розвідників не арештували за спробу кібернападу у Гаазі. Росія не видає підозрюваних, які є російськими громадянами, оскільки це заборонено конституцією країни.
Про це розповів нідерландський професор міжнародного кримінального права Герт-Ян Александр Кнопс, пише "Укрінформ".
Читайте також: Я не готовий до сварки з Росією": голова Єврокомісії зробив неочікувану заяву
Так, юрист вказав на розбіжності у заявах служби військової розвідки країни та нідерландської прокуратури.
Голова служби військової розвідки (Нідерландів – 24 канал) розповів пресі, що їхній арешт поставив би під загрозу операцію із запобігання їхнім діям. Проте, після того, як підозрюваних вислали з Нідерландів, нідерландська прокуратура відкрила кримінальну справу,
– наголосив Кнопс.
Так, за повідомленнями нідерландських ЗМІ, це було зроблено для допомоги США у розслідуванні кримінальної справи проти семи підозрюваних росіян, серед яких і є ці чотири особи.
"З юридичного погляду це є досить суперечливим – висилати цих осіб у той час, як нідерландська прокуратура допомагає у кримінальному розслідуванні", – зауважив експерт.
Кнопс також зауважив, що конституція Росії забороняє видавати підозрюваних, які є російськими громадянами.
Нагадаємо, 4 жовтня влада Нідерландів оголосила про висилку в квітні 2018 року чотирьох росіян, які планували здійснити кібератаку на Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ).
Згодом, Мін'юст США висунув звинувачення сімом росіянам у спробі втручання у роботу мереж великих міжнародних організацій, таких як Антидопінгове агентство, Організація заборони хімічної зброї, Міжнародна асоціація легкої атлетики, FIFA та інші.
Слідом за США та Нідерландами зовнішню розвідку Міністерства оборони Російської Федерації у кібератаках звинуватила Німеччина та Канада. Також на дії Росії відреагувала й Чехія.