Про це заявили в Міністерстві закордонних справ Канади.

Читайте також: Російські кібератаки: в НАТО розповіли, якою буде відповідь на агресивні дії РФ

Сьогодні, 4 жовтня, Канада долучається до своїх союзників в ідентифікації й викритті серії шкідливих кібероперацій, вчинених російськими військовими. Ці акти є частиною ширшої діяльності російського уряду, яка лежить поза межами відповідної поведінки, демонструє нехтування міжнародним правом та підриває міжнародний порядок, заснований на правилах,
– йдеться у заяві.

У відомстві підкреслили, що деякі з цих актів стосуються також і Канади.

"У 2016 році Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA), незалежне міжнародне агентство зі штаб-квартирою в Канаді, публічно повідомило, що хакерська група Fancy Bear/APT28 опублікувала конфіденційні дані атлета на своєму сайті, які вона отримала незаконно із системи адміністрування та менеджменту WADA", – стверджують дипломати.

Тому, уряд Канади називає ГРУ відповідальним за цей інцидент.

Окрім того, Канада звинуватила російську зовнішню розвідку в спробі кібератаки на Організацію із заборони хімічної зброї.

"Інциденти, виявлені Канадою та нашими союзниками, включно із спробою ГРУ підірвати роботу ОЗХЗ, підкреслюють, що російський уряд нехтує міжнародним порядком, міжнародним правом та встановленими нормами. Спроба скомпрометувати мережі ОЗХЗ узгоджується із більш широкими нападами Росії на незалежність та професіоналізм персоналу ОЗХЗ", – додали у МЗС Канади.

Нагадаємо, 4 жовтня влада Нідерландів оголосила про висилку в квітні 2018 року чотирьох росіян, які планували здійснити кібератаку на Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ).

Згодом, Мін'юст США висунув звинувачення сімом росіянам у спробі втручання у роботу мереж великих міжнародних організацій, таких як Антидопінгове агентство, Організація заборони хімічної зброї, Міжнародна асоціація легкої атлетики, FIFA та інші.