Про це у прямому ефірі 24 каналу розповіла кореспондентка Марія Савчук.
Читайте також: Фактор безпеки. Чому за всю історію НАТО жодна країна не покинула лави цієї організації
Насправді, той факт, що голландським і британським спецслужбам вдалося запобігти хакерській атаці з боку російських розвідників, став топ-новиною в штаб-квартирі НАТО. Її обговорювали на всіх рівнях: як на міністерському (сьогодні була друга частина зустрічі міністрів оборони країн-членів Альянсу), так і всередині, в кулуарах.
Всі світові ЗМІ були пристуніми на прес-конференції Єнса Столтенберга, всі хотіли дізнатися подробиці. Але Генсек Альянсу був доволі стриманим і не навів багато подробиць інциденту, але наголосив на тому, що вміння країн-членів НАТО запобігати таким агресивним діям Росії у кіберпросторі стало дуже важливим у цій ситуації. Також він зауважив, що дуже важливо працювати над розвитком служби розвідки Альянсу, щоби і в майбутньому бути готовими до будь-яких "сюрпризів" з боку російської сторони.
Для посилення нашої обороноздатності, ми маємо покращувати наші розвідувальні можливості. Ми організували новий розвідувальний відділ і тепер можемо краще аналізувати, розбиратися та працювати з розвідданими як на рівні окремих членів НАТО, так і на рівні Альянсу в цілому.
– запевнив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
Окрім того він зауважив, що в Альянсі буде створено окремий великий департамент з запобігання кібератакам. Це вже великий крок вперед. Також його питали, якою може бути відповідь НАТО на таку агресивну дію Росії. Генсек був дуже обережний і лише сказав, що вона буде відповідною. Трішки більше розповів міністр оборони США Джеймс Меттіс.
Росіян упіймали на гарячому разом з їхнім обладнанням. Упіймали тих, хто це робив. Вони мають відповісти за це. Якою буде наша відповідь на такі дії? Це буде політичне рішення, яке ухвалять країни, залучені до інциденту. Ми їх підтримаємо, це не буде відповідь за принципом "око за око". У країн-членів є велике коло варіантів, як відповісти на це,
– підкреслив міністр оборони США Джеймс Меттіс.
4 жовтня після обіду стало відомо, що Мін'юст США сімом росіянам висунув звинувачення у спробі втручання у роботу мереж великих міжнародних організацій, таких як Антидопінгове агентство, Організація заборони хімічної зброї, Міжнародна асоціація легкої атлетики, FIFA та інші.