Знищити цю систему ППО дуже важко, – військовий експерт про принципи роботи NASAMS
Повітряні сили Збройних сил України оприлюднили відео, як працює NASAMS. Одна з її особливостей в тому, що система є стаціонарною, а її радар розміщений в іншому місці.
Про це 24 Каналу розповів Олександр Мусієнко – військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень. Він зазначив, що пускова установка – це важливий елемент, але є ще командний пункт, який перебуває на відстані від неї.
Зверніть увагу Захищають Білий дім, а в перспективі – українське небо: що відомо про ЗРК NASAMS
Ворог не може знищити систему в комплексі
NASAMS розроблена у такий спосіб, що дає можливість розташовувати її в різних місцях.
Ворог, якщо навіть вистежить щось, не знищить цю систему в комплексі. Це дуже складно зробити, і в Росії немає в цьому якихось здобутків,
– підкреслив Мусієнко.
Повітряні сили повідомили, що NASAMS за 5 місяців роботи збила понад 100 повітряних різних цілей.
Військовий експерт оцінив можливості системи ППО NASAMS: дивіться відео
"Це дуже вагомий результат", – зауважив військовий експерт.
Сьогодні можна у відкритому доступі знайти інформацію про систему NASAMS і зрозуміти, на що вона здатна і як вона пересувається.
"Але досить важливі її елементи – радари і командні пункти. Вони розташовані в різних місцях з метою дезорієнтації ворога", – наголосив Олександр Мусієнко.
Зверніть увагу! Норвезька зенітно-ракетна система з американським радаром NASAMS може за 12 секунд випустити 72 ракети. Вона здатна уражати літаки, гелікоптери і крилаті ракети. Переваги NASAMS: мобільність; маневровість ракет; висока точність – вражає 85% цілей.Які ракети може збивати українська ППО / Інфографіка 24 Каналу
Новий пакет військової допомоги від США
- Міністерство оборони Сполучених Штатів оголосило новий пакет військової допомоги Україні на понад 2,5 мільярда доларів.
- Пентагон передать ЗСУ зокрема додаткові боєприпаси для передових національних зенітно-ракетних комплексів (NASAMS). Також до пакета увійдуть боєприпаси для HIMARS, перехоплювачів ППО та артилерійських снарядів, протитанкові системи, мінометні системи, стрілецька зброя, транспортні засоби важкої техніки.
- Крім того, до пакета увійде технічне обслуговування на суму до 500 мільйонів доларів.