"Відсоток дуже високий": скільки військових повертається у стрій після реабілітації

27 липня 2024, 22:09
Читать новость на русском

Чимало українських захисників, які отримали поранення в бою та пройшли реабілітацію, повертаються на фронт. Так, за приблизними даними, близько 75% військових повертаються в стрій після реабілітації.

Про це заявила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова. Вона наголосила, що така статистика свідчить про якісну реабілітацію військових.

Важливо Маршрут пораненого: що дасть медична е-система, про створення якої заявив Зеленський

Близько 75% військових повертаються в стрій після реабілітації

Калмикова повідомила, що високий відсоток військових, які отримали поранення на фронті, після реабілітації знову повертаються у стрій. Це свідчить про якісний рівень реабілітації, який, до слова, відзначають як і західні партнери, так і країни, які раніше не мали подібного досвіду. 

Так, близько 75% поранених військових після реабілітації знову повертаються на фронт.

Це понад 75% поранених. Вони після поранення різного ступеня тяжкості,
– повідомила Калмикова. 

Вона додала, що нині майже в кожному закладі охорони здоров'я є мультидиспліціональні команди, а також реабілітація. Мовиться не лише про військові заклади, й цивільні. Калмикова пояснила, що реабілітація починається одразу після лікування.

Загалом, українські військові мають право на безоплатну реабілітацію у випадку травм різних ступенів тяжкості. Так, військовим із важкими пораненнями держава оплачує 8 циклів реабілітації на рік у стаціонарі, а також 2 амбулаторних цикли. Для легкого, середньостатистичного пацієнта – гарантують оплату 2-х циклів стаціонарної реабілітації й двох циклів амбулаторної реабілітації. 

Нагадаємо, що один цикл реабілітації у стаціонарі триває 14 днів. Фінансування залежить від тяжкості стану пацієнта, який потребує реабілітації.