Словацькі компанії відправляли деталі для зброї у Росію й Іран, – ЗМІ
Джерело:
Denník NСловацькі виробники після початку російського вторгнення відправляли в Росію та Іран запчастини, які ті можуть використати для виробництва важкої зброї.
Які деталі могли постачати в обхід санкцій
Видання має у своєму розпорядженні список із тисяч предметів, серед яких підшипники, двигуни, електроніка, обладнання для виробництва компонентів шин, які можуть бути використані у виробництві танків, бронемашин, ракетних систем або носіїв міжконтинентальних балістичних ракет.
Увага Путін знайшов "джерело": як КНДР може виготовляти й постачати зброю Росії
Багато експортних товарів було поставлено російським компаніям, які виступають як дочірні підприємства збройової промисловості.
У списку двигун, який встановлений у дронах-безпілотниках
До Ірану у квітні словацьким виробником легких літаків було експортовано двигун Rotax 912. Такі встановлені на іранських безпілотниках Mohajer-6, що використовуються російськими військовими.У списку експортованої продукції не вказані імена експортерів, а ними можуть бути підприємства з інших країн ЄС.
Ці угоди можуть являти собою порушення санкцій ЄС. Словацькі митні органи, ймовірно, не класифікували експортовані товари як товари подвійного призначення, які можуть бути використані як у цивільних, так і у військових цілях,
– йдеться у повідомленні.
Водночас видання наголошує, що ці товари потребують схвалення міністерств економіки та закордонних справ перед відправленням за кордон, яке в цьому випадку не було отримано.
Словацькі митники стверджують, що діяли відповідно до правил і не можуть вплинути на те, чи будуть поставки використані російськими військовими.
Зауважте. Словаччина є членом ЄС і НАТО і підтримує Україну від самого початку російського вторгнення. Вона надала своєму східному сусідові різне військове обладнання, включно із системою ППО С-300.До теми Де Росія шукає зброю для війни та чого очікувати від саміту G20: інтерв'ю з Михайлом Подоляком
Росія з усіх сил шукає зброю й підтримку
- Навіть фахівці американського Інститут вивчення війни (ISW) проаналізували ниці намагання Кремля знайти партнерів в оборонній сфері.
- Росія могла значно виснажити свої запаси боєприпасів для повітряних, ракетних та артилерійських ударів. Поповнити їх легко не вдається.
Зауважте – Іран відправляє Путіну ще більше зброї: дивіться відео