Якщо ланцюжок постачань налагодиться, КНДР може стати повноцінним "джерелом" зброї для Росії або ж складовим елементом "схеми" постачання зброї. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов.
Зверніть увагу КНДР може постачати Росії снаряди: як це вплине на війну та коли почнуться проблеми у ворога
Експерт зазначив, що КНДР навряд буде "бездонною бочкою" для Росії щодо можливого постачання зброї, але країна-ізгой справді може бути окремим "джерелом" отримання засобів для продовження війни проти України.
У Північної Кореї дуже багато радянських зразків озброєння, бо СРСР підтримував їх у війні. Водночас вони фактично не виробляють боєприпасів, позаяк у них немає сировини й природних копалень, щоб виробляти метал, вибухові речовини та порох,
– пояснив Жданов.
За його словами, у цій ситуації потрібно шукати також "вуха Китаю", який може постачати сировину для такого виробництва.
"Тоді Росія може використовувати промислову базу КНДР для виробництва цих боєприпасів або ж сама постачатиме сировину північним корейцям через 100-кілометрову ділянку спільного кордону, яка також має залізничну гілку", – додав аналітик.
Як КНДР може організувати постачання зброї до Росії: дивіться відео
На його думку, важливим моментом є і те, що Росія сама виробляє різні види пороху, але не виробляє вибухових речовин.
"Так що тут потрібно шукати якусь третю країну, яка постачатиме сировину. Тоді Північна Корея просто вироблятиме ці боєприпаси для Росії", – резюмував фахівець.
Читайте також Хто зараз постачає Росії зброю: експерт сказав, чи причетна до цього Північна Корея
Вас також може зацікавити – чи допоможе Північна Корея Росії: дивіться відео
Допомога КНДР Росії: що відомо
- Санкції вплинули на можливість постачання зброї до Росії. Такі умови змусили Кремль звернутися за військовою допомогою до держав-ізгоїв, зокрема до Ірану та КНДР.
- Американська розвідка вважає, Росія купує у Північної Кореї мільйони артилерійських снарядів та ракет. Також Білий дім припустив, що Кремль міг закупити мільйони одиниць боєприпасів.
- У Росії розуміють, що їхня армія наближається до "снарядного голоду", тому намагаються розв'язати цю проблему, зокрема використовуючи можливості КНДР.
- Раніше у Кім Чен Ина офіційно заявили, що ніколи не постачали зброю або боєприпаси Росії й не планують цього робити. Там відкинули звинувачення США про ймовірну угоду щодо постачання зброї.