Найскладніша ситуація на Одещині, енергетики працюють 24/7: Кудрицький пояснив наслідки негоди

29 листопада 2023, 22:31
Читать новость на русском

В Україну завітала справжня зимова негода, що принесла з собою не лише гарний сніг, а й супутні проблеми. Найскладнішою ситуація є на Півдні нашої держави, зокрема, на Одещині.

Станом на 29 листопада відомо, що загалом через цю негоду, на жаль, загинуло 12 осіб. На цей час відомо про 23 постраждалих, серед яких 2 дітей. Інформацію про збитки та проблеми, що принесла листопадова негода, зібрав 24 Канал.

Дивіться також 16-градусний мороз в Карпатах

Ситуація на Одещині та Миколаївщині

Як повідомляє ДСНС, станом на 29 листопада в Україні знято всі заборони руху транспорту на всіх автодорогах. Проїзд на дорогах загального користування забезпечено. Порушень залізничного сполучення також немає.

На Одещині все ще є проблеми зі світлом. Там ситуація з енергопостачанням на цей час є найскладнішою. Голова Одеської ОВА Олег Кіпер заявив, що на Одещині станом на 29 листопада залишаються знеструмленими 180 населених пунктів. Енергетики роблять все можливе задля оперативного повернення світла в усі домівки. Місцева влада надає необхідну допомогу ДТЕК та вважає відновлення енергопостачання пріоритетним питанням.

За даними МВС, раніше в Одеській області підрозділи ДСНС залучалися до допомоги 254 рази. Відбуксовано 849 автомобілів, зокрема 24 автобуси та 17 автомобілів екстреної допомоги.

Надано допомогу 2498 людям, зокрема 162 дітям. 5 людей через негоду загинули, ще 15 – постраждали.

У міськраді Одеси повідомили, що кількість дерев та великих гілок, повалених негодою, станом на 29 листопада зросла до 398.

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім написав, що в області станом на 29 листопада залишаються без світла 3375 абонентів в 15 населених пунктах. Він висловив сподівання, що всім їм повернуть енергопостачання найближчим часом.

Раніше у Миколаївській області рятувальники виїжджали на виклики 66 разів, відбуксували 144 автомобілі. На Миколаївщині 2 людини загинули, ще 2 – постраждали.

Робота рятувальників на засніжених автошляхах / Фото ДСНС, Нацполіції

Зауважимо, що напередодні в Одеській міській раді повідомили, що в місті відновили роботу районні великі котельні, які були відключені 26 листопада через перепад напруги електроенергії.

У вечірньому зверненні 27 листопада Володимир Зеленський зазначив, що внаслідок негоди на Одещині загинули вже 5 людей. 

Водії опинились у сніговій пастці через погоду: дивіться відео

Проблеми в інших регіонах

З початку доби 29 листопада рятувальники 66 разів відбуксовували транспорт у 12 областях.

Загалом від початку негоди 26 листопада працівники ДСНС відбуксували 1918 транспортних засобів, у тому числі 33 автобуси та 33 карети швидкої допомоги, прибрано 178 дерев, надано допомогу понад 4000 людей (серед яких 240 – це діти).

Раніше у Черкаській області внаслідок негоди без світла 9 залишилися населених пунктів, із них 7 – частково. Усю ніч в області не припинялись роботи з ліквідації наслідків негоди.

На дорогах державного та місцевого працювали 134 одиниці спецтехніки.

У Кіровоградській області на дорогах загального користування державного значення вночі працювало 11 одиниць техніки та 19 осіб особового складу, на місцевих мережах – 37 одиниць техніки та 48 осіб особового складу. Проїзд забезпечений.

У Харківській області, попри снігопад та сильні пориви вітру проїзд по дорогах області державного та місцевого значення забезпечено. Ускладнень у русі транспорту немає.

Протягом минулої доби для розчищення доріг було залучено понад 120 одиниць спецтехніки та понад 150 працівників. Розчищено близько 500 кілометрів автодоріг.

У Кіровоградській області вантажівка зійшла з дороги: дивіться відео

 
Зверніть увагу! У регіонах, де вирує негода, важливо уникати поїздок автотранспортом. По допомогу можна звернутися до екстрених служб за номерами 101 та 102. Окрім того, в областях працюють Пункти Незламності та пересувні пункти обігріву.

Що з електроенергією?

Через негоду в Україні різко зросло споживання електроенергії 29 листопада. Енергетики закликали українців до заощадження.

Голова правління Укренерго Володимир Кудрицький прокоментував ситуацію з енергією станом на 29 листопада в етері телемарафону. За його словами, найбільш складною є ситуація в Одеській області.

Енергетики працюють в режимі 24/7 і, відновлюючи енергопостачання в одні населені пункти, одразу ж можуть отримати відключення в інших. Тому перелік цих населених пунктів динамічно змінюється відповідно до погодних умов,
– сказав Кудрицький.

За його словами, електромережам, особливо розподільчим мережам Обленерго, складно витримувати такі метеоумови. Водночас він зауважив, що при стабілізації погодних умов більшість споживачів, в яких зараз немає енергопостачання, будуть знову підключені до мережі.

За даними ДСНС, станом на 29 листопада знеструмленими залишаються 469 населених пунктів у 13 областях. Раніше повідомлялося, що загалом на території України знеструмлено 2 019 населених пунктів у 16 областях. Водночас у ДТЕК інформували, що енергетики повернули світло для 77 тисяч родин:

  • для 29 тисяч – на Дніпропетровщині в 113 населених пунктах;
  • для 48 тисяч – в Одеській області в 129 населених пунктах.

Потужний снігопад пройшовся по Одеській області: дивіться віде

 

Укренерго опублікували кадри зламаної в Одеській області металевої опори лінії електропередач. Там додали, що розподільчі мережі обленерго також пошкоджені. На відновлення енергопостачання знадобиться більше часу, адже це важче, аніж у теплу пору року.

Вітер пошкодив лінію електропередач в Одесі / Укренерго

Потужний шторм у Криму

Також негода завітала й до Криму – там повідомляли 26 листопада, що в морі вже почав вирувати потужний шторм. Висота хвиль сягала триповерхового будинку – тобто від 6 до 8 метрів.

Потужний шторм у Криму через негоду: дивіться відео

Сила вітру становила від 7 за шкалою Бофорта. Зокрема, там 14 балів відзначають як максимальне значення і визначають як "абсолютний шторм". Потужний вітер зривав дахи з будинків та виривав дерева з корінням.

По Севастополю гуляє вітер: дивіться відео

Залізниця додала нові місця

Укрзалізниця повідомляла, що підготувалася до погіршення погодних умов – до сильних снігопадів, ожеледиці та шквального вітру. Компанія радить не ризикувати з автотранспортом і обирати для подорожей поїзд. Тому вона додала нові місця на маршрутах.

Додаємо місця на поїзди з заметеної Одеси, їдемо за графіком, готові до снігоборотьби,
– зазначили у пресслужбі Укрзалізниці.

Ліквідація наслідків негоди в Києві

За даними КМДА, 29 листопада у Києві розчистили дороги та тротуари, а також обробили їх протиожеледними засобами. Було залучено 293 одиниці спецтехніки КК "Київавтодор". У місцях, де ця техніка не може поїхати, залучили 61 бригаду з ручного прибирання (загалом 487 працівників).

Прибудинкові території та зелені зони обробляють 3335 працівників і 52 одиниці спецтехніки керуючих компаній, а також 629 працівників і 42 одиниці техніки "зеленбудів",
– мовиться у повідомленні.

Ліквідація наслідків негоди у Львові

У ніч з 28 на 29 листопада на вулицях Львові працювало 69 одиниць снігоприбиральної комунальної техніки. Дорогу посипали протиожеледними засобами. Як повідомила Львівська міська Рада, комунальники використали 235 м3 піскосуміші та 161 м3 солі.