Солдатів скоро забезпечать житлом: що про це відомо
Президент України Петро Порошенко на зустрічі з військовими доручив з 1 листопада розпочати забезпечувати військових-контрактників комфортабельними гуртожитками або компенсацією за винаймання житла.
Про це він заявив під час робочої поїздки до Міжнародного центру миротворчості та безпеки у Львівській області.
Читайте також: Нове взуття української армії: краш-тест воєнного кореспондента
"Дав доручення не пізніше ніж з 1 листопада забезпечити комфортабельними гуртожитками або дати гроші-компенсацію на оренду житла, і взагалі реформувати систему забезпечення житлом військовослужбовців, аби вони були захищені", – сказав він.
24 канал у розмові з радником Президента й Міноборони Юрієм Бірюковим дізнався, яке житло збудують, чи дійсно у нього заселять рядових солдатів, скількох армійців забезпечать домівкою та чи розпочалося будівництво.
Куди заселять армійців?
Це будівництво – частина національного проекту Міноборони. Згідно з ним збудують 184 однакових двоповерхових гуртожитки майже в кожному із регіонів України. Кожна будівля розрахована на 125 людей, у кімнатах житимуть від 3 до 5 осіб.
Планування буде за кубриковою системою: на дві кімнати по 5 людей – один душ і туалет. Спільними будуть пральні та кухні-їдальні. Вочевидь, нові гуртожитки відразу не покриють усіх потреб контрактників. Першочергово в них переселять хлопців із казарм, тож для тисячі військових умови життя мають суттєво покращитися.
Середня вартість будівлі – 15 мільйонів гривень. Ціна коливається від 10 до 20 мільйонів залежно від регіону, складу грунту та геології. Відтак близько 2 мільярдів 760 мільйонів виділять з держбюджету, аби солдати мали домівки.
Кому буде житло?
В Україні цього року – 170 тисяч військових-контрактників, з них більшість – рядові солдати. 23 тисячам солдатів-контрактників планують надати домівку.
Юрій Бірюков спростовує чутки про те, що гуртожитки можуть віддати під заселення офіцерам.
184 гуртожитки збудують виключно для солдатів контрактної служби – 23 тисячам військовослужбовців,
– запевнив Бірюков.
А вже наступного року почнуть будувати помешкання для сержантів. За словами президента, наступний етап проекту – кімнати-студії для сержантського складу, а також компенсації для придбання власного житла офіцерам ЗСУ. А далі у планах – житло для штатного складу.
Читайте також: Приховування корупційних схем: український оборонний бюджет під грифом "секретно"
З 2020 року займемося штатно-посадовим житлом. Командир бригади, незалежно одружений чи ні, має жити у трикімнатному помешканні,
– зазначив радник.
Чи будують вже гуртожитки?
Урядовці запевняють – так. І навіть інспектують роботу. Нещодавно у Львівській області роботу зі зведення гуртожитків проінспектували Президент Петро Порошенко та міністр оборони Степан Полторак.
Так, у Старичах біля Яворівського полігону вже завершують будівництво. Вже цього року заселять 600 контрактників. Чотири нових будинки здадуть в експлуатацію в листопаді, ще два – у грудні. Наступні дві будівлі планують завершити на початку наступного року. Загалом у них поселиться 1000 солдатів ЗСУ.
Однак, в інших регіонах без затримок не обійшлося. Це пов'язано з недобросовісними будівельними компаніями, пояснює Бірюков. Зокрема кілька будівельних компаній або переоцінили свої сили, або від початку не дуже планували вкластися в терміни.
Читайте також: Українські військові отримали нові бойові всюдиходи: з'явилися фото
165 гуртожитків активно будуються, а на інших були переторгування, тому що ми розривали договори з недобросовісними будівельниками. Наприклад, ТОВ "Перша будівельно-монтажна група" понавигравала 13 тендерів по всій країні і нічого не збудувала в терміни..."
– сказав Бірюков.
Однак, військовий експерт Олег Жданов зауважує, що будівництво гуртожитків покриває близько 10% потреб військових у житлі.