Справа проти міністра Омеляна приречена на фіаско, – експерт
Справа проти міністра інфраструктури Володимира Омеляна приречена на фіаско. Схожі справи про незаконне збагачення нардепів, по суті, провалилися.
Про це 24 каналу розповів політичний експерт Андрій Вігірінський.
Чим завершиться справа проти Омеляна в матеріалі: НАБУ йде в наступ на уряд: чим завинив міністр Омелян, і як це вплине на Кабмін?
За словами політолога, в розслідуваннях про незаконне збагачення відправною точкою є 2016 рік, коли було перше е-декларування. Саме тоді в декларації з’явилася графа про грошові заощадження у вигляді готівки. До того моменту держслужбовець не був зобов’язаний вносити в декларацію грошові заощадження.
Омелян міг заробити і заощадити гроші до 2000 року, отримати спадок чи грошовий подарунок від будь-кого. Якби міністр у 2016 році не задекларував готівку і авто, тоді він би надав недостовірну інформацію. І це злочин,
– розповідає Андрій Вігірінський.
На момент проведення досудового розслідування, зазначає експерт, Омеляна можуть відсторонити від виконання обов’язків. У відставку його навряд чи відправлять. Щоб відправити у відставку міністра, потрібно подання від прем’єра президенту, який вносить це на розгляд Верховної Ради. На його думку, навряд чи Гройсман це зробить.
Нагадаємо, як інформує прес-служба НАБУ, міністра інфраструктури Володимира Омеляна підозрюють у незаконному збагаченні та недекларуванні – статті 368-2 і 366-1 Кримінального кодексу України. За даними слідства, Омелян, який з 2000 року по теперішній час перебуває на державній службі, отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витратив лише з 2008 року по 2015 щонайменше 3,45 млн грн. В тому числі, в 2015 році міністр купив новий позашляховик BMW X5 та задекларував 90 тисяч доларів і 25 тисяч євро готівки, походження яких невідоме.