Доповідь про санкції – не кінець: США готові впровадити нові заходи щодо "Північного потоку-2"

23 лютого 2021, 23:57
Читать новость на русском

Нещодавня доповідь держдепартаменту США про санкції щодо "Північному потоку-2" не є остаточною відповіддю Вашингтона. За необхідності – впровадять нові заходи.

Про це заявив на брифінгу представник Держдепу Нед Прайс. За його словами, доповідь, яку представили Конгресу – не кінець історії, а черговий її розділ.

До теми Бояться санкцій США: 18 європейських компаній відмовилися добудовувати "Північний потік-2"

Ми продовжимо стежити за ситуацією, оцінювати її. І в разі, якщо знадобляться додаткові політичні заходи, ми без вагань приймемо їх,
– зазначив Прайс.

Нагадаємо! Раніше повідомлялося, що у своїй доповіді, представленому Конгресу США, Держдеп перерахував до списку для можливих санкцій щодо "Північному потоку-2" російське судно "Фортуна" і його власника – компанію "КВТ-Рус". Проти них вже діють обмежувальні заходи, які ввели під час каденції Дональда Трампа.

У доповіді також перерахували й інші організації, які вже припинили свою роботу щодо "Північного потоку-2". Водночас в ньому немає жодних німецьких або інших європейських організацій.

"Простіше кажучи, сьогоднішні санкції – абсолютно неадекватні", - заявив член комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу Майкл Мак-Кол.

Ріш розчарований доповіддю

Член комітету з міжнародних відносин Сенату Джим Ріш заявив, що глибоко стурбований і розчарований:

  • доповіддю Держдепартаменту про діяльність "Північного потоку-2";
  • його рішенням відмовитися від додаткових санкцій щодо інших суб'єктів, які беруть участь в цьому будівництві.

Він підкреслив, що компанії, які не охоплені доповіддю Держдепу, наразі активно підтримують будівництво "Північного потоку-2".

Коротко про "Північний потік-2"

  • Через санкції Сполучених Штатів Америки Росія вже припиняла будівництво "Північного потоку-2", але наприкінці грудня роботи відновили.
  • Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба та глава Міністерства закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау опублікували спільне звернення до Байдена. В ньому вони попросили зупинити роботу трубопроводу.
  • Водночас оператор "Північного потоку-2" попросив терміново дозволити йому роботи у водах Німеччини.