США скасували заборону на передачу американського озброєння для бригади "Азов", – WP

11 червня 2024, 06:06
Читать новость на русском

Джерело:

The Washington Post

США мали заборону на передачу свого озброєння бригаді "Азов". Авторитетне американське видання пише, що її нарешті скасували.

Заборону наклали близько 10 років тому. Видання The Washington Post з посиланням на Держдеп США пише, що її нарешті скасували.

Дивіться також Трампу не вдасться обійти тему України: які сигнали надсилає його команда

Бригада матиме доступ до військової допомоги

Бригада "Азов" відома обороною "Азовсталі" у Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

Приблизно 10 років тому бійцям "Азову" заборонили використовувати американську зброю, оскільки офіційні особи США підозрювали, що деякі із засновників підрозділу дотримувалися расистських, ксенофобських та ультранаціоналістичних поглядів. Правозахисники ООН звинуватили "Азов" у порушеннях гуманітарних норм.

Тепер бригада отримає доступ до американської військової допомоги. Відомо, що вона пройшла перевірку Ліхі, яку проводив Державний департамент США. "Закон Ліхі" забороняє передачу військової допомоги США іноземним підрозділам, що вчинили серйозні порушення прав людини.

Держдепартамент не виявив жодних доказів таких порушень, йдеться в його заяві. Водночас невідомо, коли саме було знято заборону.

Раніше командир бригади Денис "Редіс" Прокопенко просив зняти відповідну заборону.

Петиція про скасування заборони набрала 25 тисяч підписів

  • В документі було зроблено акцент на тому, що "Азов" – важлива складова Збройних Сил України. Бригада не раз демонструвала свою бойову готовність і брала участь у найбільш запеклих боях. Зокрема легендарною стала оборона Маріуполя у 2022 році.
  • Бійці бригади – справжні професіонали, які мають високу мотивацію. Вони прагнуть захищати Вітчизну та боротися з агресором. А зробити це ефективніше можна, якщо мати якісну зброю.
  • Американці не хотіли надавати зброю саме "Азову" – під упливом російської пропаганди вважають, що цей підрозділ "відверто неонацистський" і "фашистський". І хоча командир бригади Редіс закликав скасувати цю заборону, США не поспішали.