США готові підтримати членство України в НАТО?

4 жовтня 2018, 07:01
Читать новость на русском

НАТО не має юридичних підстав для введення на територію України свого військового контингенту. Україна не є членом Альянсу і не підпадає під дію статті 5 статуту НАТО – напад на одного члена розцінюється, як напад не весь Альянс.

Про це 24 каналу розповів співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов.

Більш детально в матеріалі: НАТО нам допоможе: чи варто Україні розраховувати на підтримку Альянсу?

При цьому експерт зазначає: Україна хотіла б приєднатися до НАТО, і президент Порошенко дав старт внесенню змін до Конституції про закріплення курсу України на вступ до НАТО та Євросоюзу. Але чи готові нас бачити самі члени-країни НАТО? Снєгирьов нагадує – свого часу, в 2008 році, Німеччина заблокувала приєднання України до ПДЧ (План дій по досягненню членства в НАТО – "24").

Наразі, говорить експерт, Угорщина блокує проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. Це викликало жорстку реакцію США. Посол США у НАТО Кей Бейлі Гатчісон закликала Угорщину припинити перешкоджати співпраці Альянсу з Україною. Зокрема, не об’єднувати претензії Угорщини до України з блоком НАТО.

"Критика США стосовно дій угорського уряду щодо вступу України в НАТО – чіткий сигнал нашим європейським партнерам. І позиція США щодо розширення кордонів НАТО. Але є позиція Путіна, який пригрозив, що Росія відреагує "вкрай негативно", якщо Україна вступить в НАТО. Відповідно, Кремль робить все можливе, щоб не допустити цього. Окупація Криму і війна на Донбасі – це, в тому числі, робиться для того, щоб не допустити приєднання України до НАТО", – наголосив Дмитро Снєгирьов.

При цьому, на його думку, зараз на фронті Росія візьме паузу.

Кремль очікує результатів президентських і парламентських виборів в Україні, щоб, так би мовити, легітимним шляхом змінити зовнішнополітичний курс нашої держави. Тому немає контрнаступів проросійських сил на Донбасі. Будуть локальні загострення, щоб продовжувати тиск на Україну. Причому це відбуватиметься напередодні важливих міжнародних зустрічей, де обговорюватиметься дорожня карта врегулювання ситуації на сході,
– підкреслив Дмитро Снєгирьов.

Нагадаємо, екс-глава Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж заявив: якщо російські війська почнуть широкомасштабний наступ на Україну, то країни-члени Північноатлантичного Альянсу розблокують свій нейтралітет і втрутяться для вирішення конфлікту.

Що таке НАТО?Військово-політичний блок, який об'єднує більшість країн Європи, США і Канади. Це "трансатлантичний форум" для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включаючи події, здатні поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії щодо території будь-якої держави-члена НАТО або захисту від неї. На сьогодні членами НАТО є 29 країн.