Про це заявив екс-глава Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж в інтерв'ю "Апострофу" .

Читайте також: Підтримка реформ і політика стримування: в НАТО розповіли про ставлення до України та Росії

Якщо війська Путіна почнуть широкомасштабний наступ на Україну, тоді вже НАТО розблокує свій умовний нейтралітет невтручання військовим чином – і я можу стверджувати про це офіційно. Адже це буде реальна загроза країнам НАТО, і вони застосують фактор стримування Росії. Саме тому Путін не піде на широкомасштабні наступи, бо він чудово розуміє, якою буде відповідь НАТО,
– наголосив генерал.

Водночас, екс-глава розвідки зауважив, що нинішня ситуація не може бути вирішена без участі країн Заходу.

"Поки потужні гравці не включаться в конфлікт, навіть нехай заради своїх інтересів щодо недопущення глобальної війни, цю війну на Донбасі не вдасться припинити. І саме тому західні лідери зустрічаються з Путіним, щоб довести до нього позицію великих країн щодо нового світопорядку, включаючи жорсткі вимоги щодо болючих тем, зокрема щодо України", – заявив Маломуж.

Що таке НАТО?Військово-політичний блок, який об'єднує більшість країн Європи, США та Канади. Це "трансатлантичний форум" для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включно з подіями, здатними поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії щодо території будь-якої держави-члена НАТО або захисту від неї. Сьогодні членами НАТО є 29 країн.