"Посібник для шантажистів": в Орбана істерика через статтю про нібито антиугорські плани ЄС
Джерело:
Пресслужба Віктора ОрбанаУ Віктора Орбана істерика через статтю видання Financial Times. У тексті описано, що ЄС має план підриву угорської економіки.
Його Європейський Союз може застосувати, якщо Орбан заблокує новий пакет допомоги для України. Через це Орбан зробив низку заяв та навіть згадував про 50 мільярдів євро для України.
Дивіться також Орбану показали "жовту картку": як ЄС може приборкати прем'єра Угорщини
Які істеричні заяви зробив Орбан
Угорський прем'єр заявив виданню Le Point, що стаття FT є "своєрідним посібником для шантажистів".
Якщо коротко, вони кажуть, що якщо ми будемо поводитися як суверенна країна, то Угорщина одразу ж потрапить під величезну фінансову блокаду, і вони пов'яжуть українське питання з верховенством права. Але ж це не має нічого спільного між собою! Це був би Армагеддон в Угорщині,
– побідкався Орбан.
Він також сказав, що, мовляв, не сумнівається в правдивості оприлюдненого в статті плану.
"Знаючи Брюссель, вони можуть", – переконаний угорський прем'єр.
Що відомо про гроші для України
- Угорський прем'єр Віктор Орбан у грудні 2023 року заблокував виділення грошей Україні. Він наклав вето на рішення щодо довгострокової програми бюджетної допомоги Києву обсягом 50 мільярдів євро від Євросоюзу.
- Днями видання Financial Times написало, що Євросоюз має план обвалення економіки Угорщини. Він передбачає обвалення курсу угорського форинта та зниження інвестиційної привабливості країни, що нашкодить зростанню економіки Угорщини.
- Цей план ЄС може застосувати, якщо Орбан виступить проти допомоги Україні.
- Водночас високопосадовець ЄС повідомив 24 Каналу "офф рек", що це лише "довідкова записка", яка не відображає стан поточних переговорів щодо виділення 50 мільярдів євро для України.
- Вже 30 січня з'явилась заява Орбана, що Будапешт направив Брюсселю компромісну угоду щодо розблокування фінансування ЄС для України на суму 50 мільярдів євро.
- За словами угорського політика, компроміс полягає у тому, що фінансування Україні схвалять за умови, "якщо щороку будуть вирішувати, чи продовжувати надсилати ці гроші, чи ні".