Таку думку 24 Каналу висловив політолог Володимир Фесенко, зауваживши, що в Євросоюзі цю інформацію спростували. На його думку, ЗМІ перебільшило з формою її подання.

До теми Екстраординарні часи потребують таких же рішень: чи застосує Євросоюз сьому статтю проти Орбана

"Показали "жовті картки" – як от у футболі роблять попередження, а потім вилучення. Я думаю, це був витік з попередженням, що, якщо Орбан буде продовжувати політику блокування, то знайдуться інструменти фінансового впливу", – сказав Фесенко.

Рішення буде

Однак інструменти можуть стосуватися не самої країни, а саме уряду Орбана. Окрім того, Європарламент заявляв про ініціативу, аби тимчасово припинити участь Угорщини у голосуванні щодо важливих європейських рішень. Йдеться про можливе застосування 7 статті Договору про Європейський Союз. Її ще не застосовували жодного разу.

Євросоюз каже: "Якщо шантаж буде продовжуватись, фінансові інструменти можуть бути залучені. Плюс позбавлення права голосу",
– наголосив політолог.

До того ж різні європейські політики говорять про те, що навіть, якщо угорський прем'єр спробує заблокувати на засіданні Євроради виділення Україні фінансової допомоги, то рішення все одно ухвалять. В інший спосіб, але без Угорщини.

"Навіть, якщо Орбан знову демонструватиме впертість, є запасні варіанти. Думаю, будуть позитивні тенденції", – сказав Фесенко.

Угорщина готова до компромісу

  • В Ужгороді 29 січня з главою угорського МЗС Петером Сіярто зустрівся міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та глава ОПУ Андрій Єрмак. Сіярто уникнув чіткої відповіді про те, чи розблокує Угорщина пакет фінансової допомоги для України. Мовиться про 50 мільярдів євро від ЄС. Він заявив, що це обговорюватимуть в Брюсселі.
  • Уряд Угорщини заявив, що готовий до компромісу, який запропонував ЄС. Так радник Орбана зазначив, що країна відкрита для того, аби використати бюджет Євросоюзу для запропонованого пакета допомоги.
  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 26 січня повідомляв, що попередньо усі 27 членів Євросоюзу погодилися підтримати фінансову програму підтримки України. Очікують, що її ЄС затвердить 1 лютого.