"Люди тут живуть на іншій планеті": посол розповів про ставлення у Бразилії до війни

3 квітня 2024, 11:00
Читать новость на русском

Джерело:

Radio NV

Посол України в Бразилії Андрій Мельник розповів, яке ставлення в Бразилії до теми війни Росії проти України. Він також розповів, як впливає Захід на зміну ставлення до війни в країні.

Мельник висловив розчарування в безпорадності бразильських політиків у реагуванні на російську агресію в Україні. Він зазначив, що обговорення війни неприйнятне у бразильських політичних колах через офіційну нейтральність країни.

Дивіться також Хмарочос нагадував смолоскип: у Бразилії спалахнула 25-поверхівка – моторошне відео пожежі

Яке ставлення до війни в Україні у Бразилії

Посол відзначив, що на тлі подій у Європі ситуація у Бразилії виглядає іншою. І Хоча географічно ця війна може здатися далекою, принципи міжнародного права та свободи світу важливі для всіх країн. Мельник висловив занепокоєння тим, що бразильські політики уникають обговорення конфлікту через офіційну нейтральність країни.

Мене в перші дні ця ситуація дійсно вбивала. Адже ти розмовляєш із людьми, які виглядають так само, як і ти, люди живуть нібито схожими турботами, дбають про свій добробут, про зростання економіки, але очевидні виклики в політиці вони, на жаль, відверто ігнорують,
– зазначив дипломат.

Мельник відзначив, що це дуже сумний факт, адже на кону стоять принципи вільного світу та міжнародного права, які забезпечили економічне зростання Бразилії.

Як впливають на ситуацію держави Заходу

Дипломат висловив розчарування у західних державах, які, за його словами, не намагаються змінити ставлення Бразилії до конфлікту в Україні. Він зазначив, що західні партнери занадто фокусуються на своїх економічних інтересах та не беруть до уваги геополітичні аспекти ситуації.

На превеликий жаль, Україна сьогодні у Латинській Америці абсолютно сама. Всі наші західні друзі, на превеликий жаль, дбають виключно про свої геополітичні, але насамперед суто економічні бізнесові інтереси,
– розповів посол.

Він також наголошує на тому, що, навіть коли він намагається знаходити спільні точки дотику до бразильського уряду, західні партнери часто переконують його діяти обережно та делікатно.

Одна з основних причин, за словами Мельника, – побоювання західних країн повернення до влади ультраправих політиків у Бразилії, що були за часів колишнього президента Болсонару. Оскільки нинішній уряд Бразилії декларує підтримку міжнародних принципів, зокрема захисту довкілля та клімату, західні країни обрали стратегію не конфронтувати з країною, але і не підтримувати її активно.

"Наші партнери, на жаль, не хочуть розуміти того, що Бразилія не збирається ставати ні на чий бік. Бразилія розуміє, що вона має силу, Бразилія відстоює право мати власну думку, яка не повинна збігатися із думкою так званого колективного Заходу", – резюмував дипломат.

Західна підтримка: останні новини

  • Голова розвідки Палати представників США Майк Тернер прогнозує, що голова Палати США Майк Джонсон може незабаром внести на розгляд питання про надання допомоги Україні, можливо, вже 9 квітня. Тернер також передбачає, що більшість членів Конгресу підтримає додаткове фінансування для України, хоча внутрішні розбіжності можуть існувати.
  • Також радник Білого дому Джон Кірбі заявив, що через затягування ухвалення рішення щодо подальшої допомоги Україні у Палаті представників адміністрація США продовжить активно працювати над забезпеченням українців негайною підтримкою, як це робилося і минулого місяця. За його словами, вже були прийняті невідкладні заходи.
  • Глава Міністерства закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив, що ініціатива, яку очолює Прага і яка передбачає закупівлю приблизно 800 тисяч снарядів за межами Євросоюзу, дає результати. Він зауважив, що потенційний обсяг може збільшитися до близько 1,5 мільйона снарядів. Проте він наголосив, що ця ініціатива сама по собі не буде достатньою для підтримки України.