Безпека України не вимірюється в євро, – Стефанішина про Німеччину та "Північний потік-2"
Джерело:
"Укрінформ"Німеччина і США продовжують вести переговори щодо реалізації проєкту будівництва газопроводу "Північний потік-2" і санкцій. Віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що безпека і територіальна цілісність України не вимірюються мільйонами доларів або євро.
На думку Стефанішиної, завершення будівництва "Північного потоку-2" розпочне новий виток інформаційної, гібридної агресії Росії проти України.
Важливо Добудова "Північного потоку-2" в обмін на допомогу Україні: Шмигаль відреагував на заяви
Вона також підкреслила, що безпека, територіальна цілісність України не вимірюються мільйонами доларів або євро
Ми розуміємо, що запуск цього проєкту, безумовно, відкриває Росії двері для повноцінної агресії на нашу територію і створює сприятливі умови для підриву іміджу України як надійного енергетичного партнера. Ми вважаємо, що це є частиною великої гібридної війни Росії,
– наголосила віцепрем'єрка.
Стефанішина нагадала, що Німеччина є основним торговельним партнером України в ЄС. За її словами, станом на жовтень 2020 року Німеччина інвестувала в економіку України 1,67 мільярда доларів.
"Інвестиції з Німеччини ростуть... Ми обговорювали нові проєкти, нові можливості для збільшення економічного співробітництва. Питання водню також пріоритетним, оскільки Україна зобов'язалася узгоджувати свою політики з цілями Європейського зеленого курсу", – заявила Стефанишина.
Віцепрем'єрка зазначила, що економічне співробітництво не може підміняти питання національної безпеки та її гарантії.
Актуально У Німеччині обіцяють зупинити "Північний потік-2" після виборів до Бундестагу
Будівництво "Північного потоку-2": що варто знати
- Росія вирішила побудувати газопровід "Північний потік-2" для того, щоб транспортувати природний газ до Європи в обхід України. ЦЕ призведе до величезних збитків для України.
- У грудні 2019 року США ввели санкції проти компаній, які займалися прокладанням труб для газопроводу на великій глибині, будівництво зупинили. Через рік, у грудні 2020 року, будівництво газогону відновили.
- Президент України нагадав союзникам, що будівництво "Північного потоку-2" – це питання енергетичної безпеки для всієї Європи.