Суд дозволив спецрозслідування проти олігарха-втікача Курченка
Джерело:
фейсбук-сторінка Ірини ВенедіктовоїОдеські судді ухвалили важливе рішення у справі Сергія Курченка. Проти олігарха, який втік з України, дозволили розпочати спеціальне досудове розслідування.
Про це повідомила у своєму фейсбуці генпрокурорка Ірина Венедіктова. Вона уточнила, що олігарха звинувачують у виведенні з економіки України понад 2,6 мільярда гривень.
Читайте також Зеленський і Шефір поза чергою намагалися врятувати свої гроші з прогорілого банку Курченка
Чому це рішення – таке важливе
Клопотання прокурорів щодо спеціального розслідування 20 грудня задовольнив Київський районний суд Одеси. Венедіктова наголосила, що ця подія є дуже важливою для всіх прокурорів та для неї особливо. За словами генпрокурорки, наразі олігарх перебуває у Росії. Саме тому шанси побачити його на лаві підсудних в Україні є мізерними. Принаймні, у найближчому майбутньому, переконана вона. Втім, тепер обвинувачення зможе провести досудове розслідування навіть за відсутності Курченка.
Важливо! Це означає, що згодом вдасться направити обвинувальний акт й отримати справедливий вирок з конфіскацією належного підозрюваному майна.У чому підозрюють Курченка
За інформацією слідчих, підозрюваний олігарх створив злочинну організацію, через яку українська економіка зазнала збитків на понад 2,6 мільярда гривень. Для цього він упродовж 2012 – 2014 років організував фіктивний транзит нафтопродуктів через територію України, а також їхнє ввезення – начебто з метою переробки та реекспорту.
Проте, насправді нафтопродукти реалізовувались на внутрішньому ринку України без сплати митних платежів і податків,
– пояснила Венедіктова.
Й додала, що саме для цього у 8 областях України фігуранти схеми орендували митні склади. Там якраз і вивантажували нафтопродукти. При цьому, їхнє вивезення за межі митної території оформлювалось підробленими документами.
Хто був залучений до схеми:
- працівники митної служби;
- посадці Одеського нафтопереробного заводу;
- посадовці ТОВ "Лагуна-Рені".
Посадовиця наголосила, що підозрюваному не вдалося б досягнути "результату", якби цьому не сприяла вся система державної влади часів Януковича. Вона уточнила, що має на увазі силовиків, суддів, митників та податківців. "Слідство і прокурори вважають, що всі ці грошові потоки, методи їхнього утворення та ресурс, витрачений на організацію всіх цих процесів – злочин. І ми впевнені, що зможемо довести свою правду у суді", – запевнила Венедіктова.
Вас може зацікавити відео про відхід Курченка з металургії: