У світі набув чинності договір про заборону ядерної зброї: що він передбачає

22 січня 2021, 21:27
Читать новость на русском

Перший в історії договір про заборону ядерної зброї набув чинності 22 січня 2021 року. Втім, до нього не приєдналася жодна з країн з ядерним озброєнням.

У жовтні 2020 року договір ратифікували 50 країн. Це автоматично запустило 90-денний період для набуття його чинності. Про це повідомляє Associated Press.

Читайте також Російська ядерна зброя в окупованому Криму: волонтери знайшли докази

Станом на 21 січня 2021 року, договір ратифікували у 61 країні. Водночас з 22 січня ядерна зброя заборонена міжнародним правом у всіх цих країнах.

Довідка. Договір не підтримали 9 країн з ядерним озброєнням. Зокрема, це: США, Японія, Росія, Велика Британія, Франція, Індія, Пакистан, Китай, та Північна Корея.

Що передбачає договір

Згідно з договором, усі його підписанти зобов'язані ніколи й за жодних обставин не розробляти, не випробовувати, не виробляти, не виготовляти, не купувати та не володіти ядерними запасами та іншими ядерними вибуховими пристроями.

До теми Ядерна угода між США та Росією: у Путіна підтримали пропозицію Байдена

Документ також зобороняє передавати та використовувати ядерну зброю або ядерні вибухові пристрої та вимагає від сторін просувати договір в інших країнах.

Виконавча директорка Міжнародної кампанії із заборони ядерної зброї Беатріс Фін зазначила, що такий договір є дуже важливим. На її думку, він буде одним з основних правових інструментів.

Читайте також У Пакистані успішно запустили балістичну ракету, яка здатна нести ядерну зброю: відео

Що відомо про договір: коротко

  • Документ затвердила Генеральна Асамблея ООН у липні 2017 року.
  • Договір схвалили 122 держави. Водночас проти нього виступили Нідерланди, а в Сингапурі утримались від голосування.
  • Переговори щодо договору тривали кілька місяців. Тоді їх бойкотували США, Британія, Франція, Росія та інші країни.