Це нагадує ситуацію з терактом в Оленівці, – Лубінець про падіння Іл-76

26 січня 2024, 16:15
Читать новость на русском
Лубінець наголосив, що Україна не отримала жодних офіційних матеріалів від Росії щодо падіння літака Лубінець наголосив, що Україна не отримала жодних офіційних матеріалів від Росії щодо падіння літака

Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що Росія використовує будь-яку можливість для дискредитації України і військової допомоги з боку міжнародних партнерів. Наразі вона намагається розгорнути навколо ситації з літаком нову інформаційну кампанію проти нашої країни.

У коментарі ЗМІ Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що у випадку з літаком Іл-76 окупанти дотримуються тієї схеми, яку застосовували після теракту в Оленівці.

Дивіться також Юсов пояснив, чи відомо щось про українських військовополонених

Кампанія проти України

Так, майже одразу після того, як стало відомо про падіння Іл-76 під Бєлгородом, російські ЗМІ почали звинувачувати Україну, а також дискредитувати військову допомогу від інших країн, зазначаючи, що, мовляв, літак збили ракетами, переданими від Заходу. Таку саму маячню вони розводили і в ситуації з Оленівкою

Станом на зараз Україна не може підтвердити достовірність російських заяв. Жодний офіційний орган країни-терориста не надав інформації. А "списки", поширені у прокремлівських медіа, на думку Лубінця, є елементами інформаційної пропагандистської кампанії проти нашої країни.

Омбудсмен зазначив, що Україна наполягає на незалежному міжнародному розслідуванні. Тільки після нього можна буде точно говорити, що сталося з літаком і хто перебував на його борту.

Я припускаю, що інцидент з літаком був заздалегідь спланований для дискредитції України,
– наголосив Лубінець.

Уповноважений вважає, що Росія навряд чи допустить експертів до місця події.

Падіння Іл-76 під Бєлгородом: що відомо

  • 24 січня у Бєлгородській області впав військово-транспортний літак Іл-76.
  • Росіяни кажуть, що там перебували 65 українських військоволонених. Їх везли на обмін.
  • З фото і відео, наданих окупантами, з місця падіння літака, важко визначити кількість загиблих.
  • Крім того, ворог поширив "списки" українців, які перебували на борту.
  • У ГУР зазначили, що не можуть ні підтвердити, ні спростувати загибель військовополонених. У розвідці заявили, що на 24 січня справді був запланований обмін, але він зірвався.