Якісного зв’язку у росіян не буде: Apple заборонила адаптувати російські мережі до iPhone 14

27 грудня 2022, 10:43
Читать новость на русском

Оператори мобільного зв'язку в Росії залишилися без сучасних функцій VoLTE та VoWiFi для iPhone 14. Вони просто не змогли домовитися з Apple про їх запровадження, оскільки остання заборонила ці функції для росіян.

Нагадаємо, що Apple покинула російський ринок незадовго після повномасштабного вторгнення країни-терористки в Україну. Після цього, як повідомляє 24 канал з посиланням на російські так звані ЗМІ, виробник смартфонів також заборонив російським операторам адаптувати їх мережі під нові iPhone 14.

Не пропустіть Підсумки року: головні ґаджети та технології, які запам'ятає світ у 2022-му

Важливо, що ці сучасні функції, які сьогодні підтримуються операторами та смартфонами практично по всьому світу, суттєво покращують якість зв'язку. Лише в Росії на дзвінки через VoLTE припадає 60% голосового трафіку.

Тож тепер росіяни, які користуватимуться iPhone 14, не матимуть високоякісного передавання голосу, а для того, щоб роздати інтернет зі смартфона, доведеться все налаштовувати вручну. І хоч відсутність підтримки таких сучасних функцій і погіршує якість зв'язку, це навряд чи змінить ставлення самих росіян до продуктів Apple і попит на них збережеться.

Відомо, що росіяни звикли все терпіти, а їх чимале бажання хизуватися одне перед одним дорогими продуктами купленими за останні гроші або в кредит забезпечить сталий попит на продукцію Apple.

Росія повертається в 90-і

Поки сама країна ментально перебуває на етапі середньовіччя, мобільні мережі операторів ризикують скотитися до рівня розвитку 90-х років. Річ у тім, що після повномасштабного вторгнення про вихід з російського ринку повідомили такі технологічні гіганти, як Nokia та Ericsson. Саме ці компанії займаються створенням та продажем сучасного обладнання, без якого не можливе створення сучасних мереж мобільного зв'язку.

Читайте на сайті У Європі можуть заборонити смартфони без змінного акумулятора

Nokia нещодавно зазначила, що домагається дозволу на поставку до Росії обладнання, яке вона зобов'язалася надати за старими угодами. Далі жодна з компаній не співпрацюватиме з країною-терористкою і та змушена буде будувати мережі на власному "аналоговнєтному" обладнанні, яке існує в кращому випадку виключно на папері або в податкових деклараціях у вигляді рядків витрат.