Учені створили найтонші спагетті у світі, але краще їх не їсти

27 листопада 2024, 15:01
Читать новость на русском

Науковці показали фотографії найтонших спагетті у світі. Діаметр кожного окремого волокна становить лише 372 нанометри, що приблизно у 200 разів тонше людської волосини. Але якщо вам закортіло спробувати цю унікальну страву, наче навмисно створену для ресторанів високої кухні, то краще не поспішайте, адже в рецепті не лише їстівні інгредієнти.

Дуже тонко

За виготовленням спагетті стоять учені з Університетського коледжу Лондона. Вони попереджають, що в складі замість води міститься мурашина кислота. Технічно ці мікроскопічні макарони можна з'їсти, адже концентрація кислоти тут просто мізерна й не викличе опіків сливової оболонки, але ця грудка настільки маленька, що навіть непомітна, повідомляє 24 Канал з посиланням на видання Vice.

Дивіться також Зафіксовано найбільший у світі випадок хижацтва: вбиті 10 мільйонів риб за кілька годин

Крім того, зробили їх зовсім не для споживання, а з важливою науковою метою. Це частина дослідження, присвяченого створенню ультратонких волокон для медичного застосування, наприклад, для регенерації тканин.

Нитки спагетті, настільки тонкі, що їх можна побачити лише в електронний мікроскоп, були створені за допомогою методу, який називається електроспінінг:

  • Процес полягає в подачі високої напруги на рідкий розчин, що рухається через голку.
  • Це призводить до того, що голка викидає надзвичайно тонку нитку, виготовлену з рідкого розчину.
  • Коли ця нитка потрапляє на колектор, вона розтягується й проноситься повітрям, висушуючи нановолокна від зайвої рідини.
  • У результаті виходить купка спагеті, таких маленьких і тоненьких, що ви не побачите їх, навіть якщо вони впадуть просто перед вашими очима вам на тарілку.

Надзвичайно крихітні макарони були виготовлені з борошна, як зазвичай. Однак замість води, як уже згадувалося, дослідники використали мурашину кислоту. Вона зазвичай використовується як харчова добавка, але також зустрічається при укусах бджіл і мурах, тому може викликати подразнення шкіри й відчуття печіння.

Учені використовували мурашину кислоту, оскільки крохмаль у борошні складається з великої кількості спіралей. Мурашина кислота розбиває ці спіралі, а також допомагає швидше випаровувати рідину, що сприяє процесу сушіння.

У результаті виходить настільки крихітна паста, що її можна описати лише як "нанопаста". При варінні вона миттєво перевариться. Наномакарони настільки тонкі, що вони в 1 000 разів тонші за попереднього рекордсмена з виробництва найтонших макаронів у світі, Su filindeu, яку вручну виготовляє на Сардинії одна родина.