Українські школярі відправили на МКС біомедичний експеримент на ракеті SpaceX

11 листопада 2024, 10:00
Читать новость на русском

У понеділок, 4 листопада, з мису Канаверал, штат Флорида, що у США, стартувала ракета SpaceX-31 з новаторським науковим експериментом. Створили його учні Сколівської загальноосвітньої школи № 2 в Україні в рамках Всеукраїнської програми шкільних космічних експериментів (SSEP).

Учнівський проєкт під назвою "Приготування біомедичних гідрогелів в умовах мікрогравітації" має на меті вивчити властивості гідрогелів у космосі, щоб сприяти майбутнім біомедичним досягненням, повідомляє 24 Канал з посиланням на МАНУ.

Дивіться також SpaceX запланувала шостий випробувальний політ Starship на листопад: відома точна дата

Експеримент, розроблений командою Сколівської середньої школи за підтримки School To Go, досяг Міжнародної космічної станції (МКС) на борту космічного корабля SpaceX Dragon.

Ця можливість є частиною унікальної освітньої ініціативи, спрямованої на популяризацію науки та STEAM-освіти серед молодих українців, щоб надихнути нове покоління дослідників та інноваторів.

Мала академія наук (МАН) України, яка приєдналася до програми SSEP у 2021 році, вже втретє сприяла запуску українського учнівського проєкту на МКС. До залучення МАН участь у програмі SSEP обмежувалася учнями зі Сполучених Штатів Америки.

Участь у місіях SSEP надає українським студентам надзвичайний практичний досвід наукових досліджень,
– сказав Станіслав Довгий, президент SAS.

Читайте на сайті SpaceX проведе випробування зі стикування двох кораблів Starship у космосі та їх дозаправки

Українська команда була серед обраних учасників 18-ї місії SSEP, що стало ще однією успішною співпрацею у сфері міжнародних космічних досліджень та STEAM-освіти.