Виявлено уламки в зоні пошуку зниклої субмарини "Титан" – берегова охорона США

22 червня 2023, 19:28
Читать новость на русском

Джерело:

BBC

Берегова охорона Сполучених Штатів повідомила про виявлення уламків у зоні проведення пошуково-рятувальної операції з виявлення субмарини "Титан". Водночас підтвердити, що це уламки саме розшукуваного підводного човна, наразі не можуть.

Наразі фахівці оцінюють усі отримані дані, щоб ідентифікувати виявлені уламки. Знайшли їх за допомогою глибоководного дистанційно керованого апарата Victor 6000. Загалом до пошуків залучено щонайменше 7 суден та кілька літаків.

Не пропустіть На борту зниклої субмарини перебуває CEO компанії, який казав, що безпека – це марнотратство

Нагадаємо, що субмарина "Титан", яка повинна була доставити туристів до місця аварії "Титаніка", зникла з радарів у неділю, 18 червня. На борту перебувало п'ятеро осіб, серед яких:

  • Геміш Хардінг – 58-річний британський бізнесмен,
  • Шахзада Давуд – 48-річний британо-пакистанський бізнесмен,
  • Сулеман Давуд – 18-річний син Шахзади,
  • Поль-Анрі Наржоле – 77-річний французький дослідник,
  • Стоктон Раш – 61-річний генеральний директор компанії OceanGate.

Час вичерпано

Екіпаж "Титану" мав запаси кисню на максимум 90 годин, і, за попередніми підрахунками, вони вичерпалися у четвер, 22 червня, о 14:00. Водночас фахівці зазначили, що не слід сприймати ці розрахунки, як однозначний факт, оскільки за різних обставин кисень міг закінчитися або швидше, або ж його могло залишитися більше. 

Разом з тим, раніше доктор Кен Ледез, експерт з гіпербаричної медицини з Меморіального університету в Сент-Джонсі, Ньюфаундленд, заявляв, що втрата кисню не єдина проблема екіпажу субмарини. Річ у тім, що у судні накопичується вуглекислий газ, а системою його виведення підводний човен не обладнаний.

Зверніть увагу! Майже 40 експертів і колишній співробітник компанії OceanGate, чий батискаф зник під час занурення до затонулого "Титаніка", ще п’ять років тому попередили про небезпеку апарату для спуску на екстремальну глибину. Засновник компанії Стоктон Раш, один із п'яти членів екіпажу судна, що загубилося, тоді заявив, що стандарти безпеки гальмують інновації, і звільнив незадоволеного співробітника.