На думку доктора Кена Ледеза, експерта з гіпербаричної медицини з Меморіального університету в Сент-Джонсі, Ньюфаундленд, проблема не лише в нестачі кисню, а й у концентрації вуглекислого газу. Підводний апарат, можливо, також втратив електричну енергію – важливий компонент, відповідальний за регулювання рівня кисню і вуглекислого газу в посудині.

Не пропустіть Все, що відомо про пошуки субмарини з туристами, які досліджували затонулий "Титанік"

Проблем у екіпажу стає все більше

Зниження рівня кисню становить страшну загрозу для екіпажу, оскільки збільшення концентрації вуглекислого газу, що видихається, може призвести до фатальних наслідків. Доктор Ледес пояснює, що в міру накопичення вуглекислий газ починає діяти як заспокійливий або навіть анестезуючий газ, викликаючи у людей стан, схожий на сон.

Гіперкапнія, надмірна присутність вуглекислого газу в крові, може призвести до летального результату, якщо її не лікувати. Тривожним є те, що на підводному човні "Титан" відсутня система видалення вуглекислого газу, широко відома як скрубери. Тож саме це зараз є найбільшою проблемою, з якою зіткнувся екіпаж.

Низька температура теж проблема

Крім того, якщо підводний апарат лежить на морському дні, він буде піддаватися впливу низьких температур, близьких до 0°C. За відсутності електрики судно не може виробляти тепло, що погіршує становище екіпажу, наражаючи його на ризик переохолодження.

Переохолодження, нестача кисню і підвищення рівня вуглекислого газу призводять до того, що здатність екіпажу виходити на зв'язок з пошуково-рятувальними операціями зменшується.

Доктор Ледес наголошує, що якщо члени екіпажу втратять свідомість, їхні можливості допомогти собі вижити будуть сильно обмежені. Попри застереження Берегової охорони щодо залишків кисню, цілком ймовірно, що екіпаж зможе зберегти його, хоча і на обмежений час.

Дивіться також Пошук зниклого підводного човна: Берегова охорона США вперше опублікувала фото операції

Допоможе лише диво

Глибоководний дослідник Девід Галло розповів BBC, що для порятунку тих, хто опинився у пастці на "Титані", знадобиться диво, але він не втрачає оптимізму.

Він також зауважив, що звуки, які зафіксували рятувальники, "достовірні і повторювані", а це означає, що командам потрібно припустити, що вони доносяться з підводного апарату, і швидко рухатися до його місцезнаходження.

Водночас навіть після фактичного виявлення апарату на те, щоб досягнути його у рятувальників підуть години. А дістати судно з дна, якщо воно застрягло біля уламків "Титаніку", як вважають деякі фахівці, може взагалі виявитися не під силу.

Читайте на сайті Зникла експедиція до "Титаніка": що могло статися із субмариною

Останні новини про пошук субмарини

  • Берегова охорона США підрахувала, що кисень може закінчитися для тих, хто перебуває на борту, в найближчі кілька годин, виходячи з попередніх оцінок.
  • Рятувальники кажуть, що вони повинні зберігати "оптимізм і надію" – 10 додаткових кораблів і кілька віддалено керованих підводних човнів приєднаються до пошуків у четвер, що більш ніж удвічі збільшить ресурси операцій.
  • Капітан, який очолює пошуки, також сказав: "Ми не знаємо, де вони, якщо бути відвертими".
  • Район пошуків розширився через звуки, виявлені у вівторок і середу. Зараз вона охоплює територію понад 40000 кілометрів та 4 кілометри в глибину.
  • "Полярний принц" – дослідницьке судно, з якого був запущений "Титан" – залишатиметься командним центром пошуків, що знаходиться неподалік від місця катастрофи "Титаніка".
  • Оснащені камерами дистанційно керовані апарати (ROV) будуть сканувати глибини морського дна протягом дня.