"Тиждень австрійського кіно": у столиці пройшов фестиваль
11 квітня в київському кінотеатрі "Жовтень" розпочався фестиваль "Тиждень австрійського кіно". До програми кіноогляду ввійшло 4 картини різних жанрів: від спортивної драми до містичного фільму жахів.
Подія об'єднала провідні австрійські стрічки останніх років. Весь дохід від касових зборів спрямують на підтримку України, зазначає 24 Канал.
Читайте також Австрійська мережа автозаправок AMIC ENERGY зустрічає клієнтів у новому форматі
Що відомо про фестиваль
У столичному кінотеатрі "Жовтень" відбувся 12-й фестиваль "Тиждень австрійського кіно". Подія розпочалася з перегляду драми "Ціле Життя" Ганса Штайнбіхлера, екранізації однойменного бестселера Роберта Зіталера.
Свого часу за іншим твором цього письменника був знятий фільм, що відкривав "Тиждень австрійського кіно" 2020 року – трагікомедія "Мій друг Зиґмунд Фройд". Теперішня картина розповідає історію життя чоловіка в неспокійному 20 столітті – повну тяжкої праці, великого кохання та страшних історичних подій.
У стрічці зіграв один із найвідоміших австрійських акторів Авґуст Цірнер. Крім того, хол кінотеатру задекорували у вигляді входу до віденського палацу Бельведер.
Фестиваль тривав до 15 квітня. До програми кіноогляду ввійшли 4 картини різних жанрів. Цікаво, що "Тиждень австрійського кіно" щороку проходить в Україні вже понад 11 років.
Винятком став лише 2022 рік через зрозумілі всім події. Кінофестиваль має благодійне значення, оскільки подія спрямована на збір коштів для Сил Оборони країни.
Щобільше, генеральний партнер AMIC ENERGY пожертвує на підтримку держави суму грошей, еквівалентну касовим зборам фестивалю.
Це велика честь долучитись до відзначення сили кіно та культури знову. У ці складні часи наша присутність тут свідчить про стійкість та силу України у боротьбі за незалежність,
– зазначив Андреас Зернетц, акціонер генерального партнера.
Як пройшов фестиваль австрійського кіно у столиці: дивіться відео
Які ще кінострічки представили на фестивалі:
- "Лазня диявола" – фільм, який критики називають однією з найкращих картин цьогорічного Берлінського міжнародного кінофестивалю. Це містичний фольк-горор режисерського дуету Северіна Фіали та Вероніки Франц, події якого розгортаються у 18 столітті в селищі серед густих лісів.
- "Прийшов, побачив, переміг" – робота режисерського дуету Даніеля Гьойзела та Юлії Німан, яку спродюсував один із найавторитетніших австрійських кінематографістів Ульріх Зайдль. У центрі сюжету – історія родини багатіїв, які не мають жодних заборон у своєму житті: до прикладу, голова сімейства може собі дозволити полювання на людей як розвагу.
- "Виходячи за межі" – історія легенди австрійського спорту Франца Кламмера. Екранізація Андреаса Шміда розповідає про Зимову олімпіаду 1976 року, яка зробила 22-річного юнака зіркою серед гірськолижників. Це напружена спортивна драма про подолання тиску очікувань та силу кохання.
Прем'єру фестивалю відвідали зіркові гості
На перший показ 12-го кінофестивалю завітали українські лідери думок. Зокрема, мовиться про акторок Римму Зюбіну, Наталію Бабенко, співачку Анну Завальську, заступника Міністра культури Тараса Шевченка, блогерку Марину Теплову, блогерів Степана Єраносяна, Максима Кірєєва, співзасновницю та СЕО Ukrainian Fashion Week Ірину Данілевську, продюсера Олекса Гладушевського, кураторку Катю Тейлор, громадську активістку Яну Алтухову, ведучу телеканалу “Київ” Олесю Турчин, зіркову візажистку Ксенію Вовк, співзасновницю Event-компанії 13 friends Анну Малиновську, дизайнерку та стилістку Анжелу Чигрин, головну редакторку Elle Соню Забугу, шеф-редакторку Marie Claire Ірину Татаренко, кінокритикиню Інну Гордєєву, кінокритиків Кирила Пищикова, Ігоря Кромфа, Дмитра Сидоренка та інших.
Я дуже скучила за фестивальною атмосферою – це те, чого дуже не вистачає,
– зізнається співачка Анна Завальська.
Треба популяризувати взагалі культуру кіно, і не тільки відвідувати наші стрічки, а також цікавитись тим, що відбувається закордоном. Це такий обмін, який дуже-дуже важливий для кіноіндустрії,
– зауважує акторка Римма Зюбіна.
Римма Зюбіна / Фото AMIC ENERGY
Також до події долучились дипломати європейських країн, а саме:
- Онтал Гейзер, Посол Угорщини в Україні;
- Валеріу Ківерь, Посол Республіки Молдова в Україні;
- Елена Летісія Тереса Мікусінскі, Посол Аргентинської Республіки в Україні;
- Радек Пех, Посол Чехії в Україні.
Урочисте відкриття кінофестивалю відзначив Посол Республіки Австрія в Україні та звернувся до глядачів з промовою.
Тиждень австрійського кіно – це не лише традиція. Це також спосіб виявлення шани стійкості духу українців. Війна має сильний вплив на українське суспільство. Але вона й має сильний вплив на культуру та ідентичність нації, зробивши їх тільки міцніше,
– сказав доктор Арад Бенкьо, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Австрії в Україні.
Фільми покажуть і в інших містах
Окрім Києва, покази кінострічок також відбудуться:
- 22 – 25 квітня у Дніпрі (кінотеатр "Мост-Кіно" в ТРК "Мост-Сіті", вул. Королеви Єлизавети ІІ);
- 9 – 12 травня в Чернівцях (кіноконцертна зала "Чернівці", вул. Університетська, 10);
- 16 – 19 травня у Львові (кінотеатр "Планета кіно" в ТРЦ Forum, вул. Під Дубом, 7Б).
Подія відбулася за підтримки австрійської мережі АЗС AMIC ENERGY
Організовує кінофестиваль Посольство Австрії в Україні спільно з компанією "Артхаус трафік" за підтримки генерального партнера AMIC ENERGY.
Коли я тільки приїхав в Україну, навесні 2022 року, в Києві не відбувалось жодних культурних подій, місто ледь виживало. Але під кінець року ми зрозуміли, що це необхідно, адже такі заходи – це "їжа для мозку". Звичайно, дуже важливі всі благодійні заходи, але культурні зараз також надважливі. Адже в цей час українці мають відпочивати й психологічно,
– розповідає Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Арад Бенкьо.
"Ми бачимо потребу привести найкращі австрійські стрічки в Україну – це по-перше. А, по-друге, ми віримо в силу мистецтва, яке несе в собі кіно, тому сподіваємось, що воно надихатиме українців продовжувати боротьбу за життя та цінності", – додає Андреас Зернетц, партнер фестивалю, акціонер AMIC ENERGY.
Гюнтер Майєр, Люба Шипович, Андреас Зернетц і Степан Негода / Фото AMIC ENERGY
Усі кошти, отримані за показ стрічок, передадуть на благодійність
Усі гроші, які вдасться залучити від продажу квитків, організатори пожертвують на підтримку українських оборонців. Крім того, AMIC ENERGY передасть від себе суму, еквівалентну касовим зборам фестивалю.
Як австрійська компанія, ми глибоко цінуємо величезні зусилля та жертви, яких зазнала Україна. Та важливість мистецтва у формуванні майбутнього нації неможливо переоцінити. Тому "Тиждень австрійського кіно" має бути потужним нагадуванням цієї істини,
– підкреслив Ґюнтер Маєр, акціонер австрійської мережі АЗС.