Тоді зможемо діставати далі по Росії: Світан назвав необхідну зброю
Інститут вивчення війни (ISW) підрахував, що США дозволили Україні вражати отриманою західною зброєю ворожі цілі по 16% території Росії. Важливо розуміти, скільки військових об’єктів перебуває у визначеному "бойову" радіусі відносно переданої Україні зброї.
Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан озвучив 24 Каналу, що цифра в 16% є відносною. Він розповів, що переданими Україні HIMARS можна бити на відстань до 80 кілометрів, а Storm Shadow – на 250, якщо буде отриманий дозвіл застосовувати ATACMS, це дасть можливість діставати ворога до 300-кілометрової зони.
Дивіться також У Пентагоні розповіли, як допомога від США вплинула на фронт в Україні
"Але ми не отримали ракет з дальністю 500 кілометрів, немає в нас і TAURUS. Так от в 300-кілометровій зоні всього лише розташовано декілька російських аеродромів, до яких ми теоретично можемо дістати. В них основні військові об’єкти розміщені до Урала, це вглиб на 2 тисячі кілометрів", – розповів Світан.
Україні потрібні ракети Tomahawk
Для того, щоб наша країна могла контролювати хоча б третину російської військової продукції, їй потрібні ракети типу Tomahawk. Дальність ураження складає понад 2 тисячі кілометрів. Саме ця зброя дасть можливість дістатися території Уралу.
Тисячі одиниць таких ракет вироблено, але на них вже потрібно робити запит. А ці 16% – капля в морі. Росіяни, розуміючи цей радіус ураження, перебазуються на схід,
– підсумував Світан.
Тобто, зі слів військового експерта, зроблять те, що не здійснили в свій час, коли Україна отримала ракети М-31 разом з HIMARS, тоді вони перемістили військові об’єкти з 80-кілометрової зони за 100 – 120 кілометрів.
Більше про військову допомогу Україні
- В Україні запрацював спільних цех з ремонту техніки Укроборонпрому та Rheinmetall. В подальшому планується, що на цьому об’єкті можна буде виготовляти бронетехніку для ЗСУ.
- Німеччина повідомила, що може передати Україні додаткові установки ППО та боєприпаси. Отримати їх планується в другій половині 2024 року. Німецькі партнери роблять це задля підтримки ЗСУ та наголосили, що в проспекті хочуть збільшити рівень військової допомоги.