Треба знищити все: Черник проаналізував цілі російських ракетних атак
Ударами по українській енергетиці, зокрема по ТЕС, Росія закладає основу для нового наступу. Пише про це The Wall Street Journal. У такий спосіб росіяни хочуть виснажити ППО України, відвернути увагу і ресурси Збройних сил від лінії фронту.
Теорію видання The Wall Street Journal проаналізував у щоденному зведенні для 24 Каналу військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник.
Важливо Чи будуть знову відключення світла: росіяни зруйнували одну із найбільших ТЕС в Україні
Мета ракетних атак
Він зазначив, що не погоджується з цією тезою, адже варто звернути увагу на циклічність ударів. Військовий експерт умовно поділив їх на три великі цикли:
- Перший – це жовтень 2022.
- Другий – квітень 2023 і жовтень 2023.
- Третій – зараз ми перебуваємо на його завершальному етапі.
Нічого нового росіяни не запропонували. За винятком того, що раніше вони били по трансформаторних станціях, а тепер почали бити по електрогенерувальних станціях.
Тут така дуже цікава ознака того, чому саме зараз противник це почав робити. Він усвідомлює, що не може повернути Україну назад. Отже, треба нищити все те, що у перспективі для нас буде корисним,
– наголосив Петро Черник.
"Чому така інформація розповсюджується? Та ми вже переконалися безліч разів, що наш противник уміє вкидати потрібну йому інформацію навіть на дуже великих і якісних медійних майданчиках", – додав військовий експерт.
Нові цілі росіян
За словами Черника, серед цілей є ще одна відносно новизна – це газогенерувальні комплекси. Щоб пояснити причину цих атак, варто згадати про тезу – росіяни усвідомлюють, що Україна кінцево від них відривається.
Дійсно, Україна має чи не найбільший потенціал в частині того, що називається "підземні газові сховища". Вони доволі великі, вони доволі потужні. Розробляються вже понад 100 років,
– пояснив військовий експерт.
"До речі, був час у середині 60-х років, коли й Москва, й тодішній Ленінград живилися саме з українського газу, допоки не почав освоюватися Великий Сибір. Україна і досі має доволі великі запаси природного газу", – зазначив експерт.
Ці підземні сховища точно у перспективі будуть корисними: аби там зберігався європейський, в першу чергу, норвезький газ. А також скраплений газ, який все більше набирає обертів постачання до Європи зі Сполучених Штатів Америки. Це дуже прибутковий бізнес.
Які ще теми аналізував Черник
- Кількість потрібних Patriot. За словами експерта, якщо буде хоча б 3 – 4 батареї чи хоча б 1 дивізіон, а це у межах 12 машин, – це був би колосальний випадок.
- Зеленський заговорив про контрнаступ України. Петро Черник вважає, що про це треба говорити. Адже це ще й інформаційно-психологічна операція й тиск на противника.
- Німеччина не дала Україні ракети Taurus, бо начебто для країни це найсильніша система озброєнь, адже не є ядерною державою. Військовий експерт наголосив, що, дійсно, це найкраще, що в них є. Проте у такій заяві є певне політичне лукавство.