Укр Рус
7 травня, 11:17
2

Солома, смола, вугілля, сірка: як кардинали роблять білий та чорний дим над Сикстинською капелою

Основні тези
  • 7 травня у Ватикані обиратимуть 267-го Папу Римського. Вибори відбуваються в ізоляції, а дим після них сигналізує про обрання нового понтифіка.
  • Чорний дим означає, що нікого не обрали, а білий – Папа обраний; для зміни кольору диму використовують спеціальні речовини, такі як перхлорат калію для чорного диму та бертолетову сіль – для білого.
Білий дим над Сикстинською капелою Білий дим над Сикстинською капелою

7 травня у Ватикані обиратимуть 267-го Папу Римського. Конклав, на якому обирають нового понтифіка, викликає зацікавлення у всього світу своєю таємничістю.

Вибори Папи серед кардиналів відбуваються в ізоляції від зовнішнього світу і єдиний зв'язок з вірянами – димар. Саме дим є оголошенням про те, чи обрано нового понтифіка. За допомогою чого кардинали змінюють колір диму – розповідає 24 Канал.

Цікаво Працював прибиральником і купив дрон для ЗСУ: 6 маловідомих фактів про Папу Франциска

Як з'являється дим над Сикстинською капелою

У Сикстинській капелі, де кардинали перебувають у повній ізоляції від зовнішнього світу під час конклаву, щодня відбувається щонайменше 2 тури голосування, і так триватиме доти, поки один кандидат не збере дві третини +1 голос кардиналів. Бенедикта XVI обрали за 4 тури, а Франциска – за 5. 

Коли після проведеного туру голосування жоден кандидат не набрав необхідної кількості голосів, з димаря капели іде чорний дим. А коли все ж Папу обрано – білий.

Білий дим у 2013 році після обрання Франциска: дивіться відео

В обох випадках кардинали спалюють бюлетені, які були використані під час голосування. Якщо тур був без переможця, то раніше до бюлетенів додавали вугілля чи навіть смолу. Якщо Папу обрано – до паперів додавали сиру солому.

З 2005 року для цього використовують спеціальні речовини. Для чорного диму – суміш перхлорату калію, антрацену та сірки, а для білого – бертолетову сіль, лактозу і каніфоль.