Потрібно сприймати серйозно, – Черник про перекидання третього армійського корпусу росії
Попри інформацію про погане комплектування так званого "третього армійського корпусу" армії росії, Україні не потрібно недооцінювати окупантів. кремль має достатньо ресурсів, щоб продовжувати війну надалі.
москва хоче задавити Україну кількістю свого війська, тому краще переоцінити можливості ворога і зважати на дії щодо "третього армійського корпусу". Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник.
Зверніть увагу Що таке третій армійський корпус росії та яка мета його створення: пояснення аналітика
росія ставить на кількість
Експерт вважає, що до намірів росії потрібно ставитися зважено і серйозно.
За жодних обставин не можна недооцінювати противника. Краще його переоцінити. Краще зрозуміти на полі бою, що він суттєво слабший і мати приємне розчарування, аніж ми дійдемо до тієї точки, якою, на жаль, ми зустріли війну 24 лютого,
– пояснив фахівець.
На його думку, росіяни справді не зможуть підготувати свій резерв до того рівня, який вони мали у першу хвилю наступу.
"А вони його готували до пів року часу – це доволі багато. Тому з третім АК – вони не зможуть його забезпечити. Це армійський корпус – доволі велика одиниця", – додав Черник.
росія не збирається здаватись у війні проти України: дивіться відео
Чи боєздатний третій АК
За словами співрозмовника, боєздатність формування залежатиме від того, за якою системою його аналізувати.
Стандартна радянська дивізія – це у межах 12,5 тисяч людей. Якщо рахувати, що це три дивізії, то це понад 30 тисяч людей – це доволі багато. Обладнати їх якісним озброєнням, скажімо танками Т-72, Т-80, Т-84, Т-90 – насправді, неможливо,
– вважає експерт.
Він припустив, що найімовірніше, росіяни зніматимуть з консервації старі радянські танки Т-62 і Т-55. Останній має гармату калібру 100 міліметрів.
"Але навіть з тим, це гармата, яка має боєкомплект, що буде нищити й руйнувати. Їхні солдати не мають жодної цінності. Посадити чотирьох смертників в танк, відновити мінімальні їхні навички й кинути на забій вони зможуть. Чи це переламає лінію фронту? На мій погляд, ні", – зауважив фахівець.
Читайте також Життя після великої війни: яке майбутнє чекає на Україну та кровожерливу росію
На що це вплине
Черник підкреслив, що ситуація з третім АК покращити тактичні аспекти на Донецькому плацдармі, який залишається для окупантів стратегічним. Вони намагаються вийти на адміністративні межі Донецької області й тому намагатимуться це робити.
"Наскільки успішно це буде – час покаже. Часу у них доволі мало – у межах 1,5 – 2 місяців, потім підуть дощі. Рухатися повноцінно не сухим степом буде неможливо", – підкреслив експерт.
Черник вважає, що росія може кидати велику кількість непідготовлених солдатів, не зважаючи на величезні втрати.
Вони готові кидати у бій 30 тисяч людей. Там не мислять категоріями якості: чи офіцер грамотний, спроможний проводити рекогносцировку, правильно виставляти вогневі рубежі й робити розумні тактичні розрахунки. Ні, вони далі роблять ставку на кількість і на величину артилерійських залпів. Нагадаю, на 95% ця війна – артилерійська,
– додав він.
Радимо Ціль путіна, "скринька Пандори" та закінчення війни в Україні: інтерв'ю з главою МЗС Естонії
З його слів, за запасами артилерійських стволів росія досі є лідеркою у світі.
"Ліміт снарядів – майже нескінченний, бо це звичайне залізо, його просто неймовірно багато. А порох – це целюлоза, тобто деревина. За деревиною також росія є першою державою у світі. Металорізальних станків вони мають понад 28 тисяч, призначених саме для різання снарядів, ще з першого ленд-лізу", – розповів фахівець.
Черник резюмував, що Україні у цьому випадку не слід зачаровуватися тим, що армія росії має низький якісний потенціал, позаяк її армія буде наступати та руйнувати, поки зможе.
"Третій армійський корпус" армії росії: що відомо
За даними Інституту вивчення війни, окупанти почали перекидати добровольчі батальйони з новоствореного 3 армійського корпусу на окуповані території України. Їх можуть використати для відновлення наступу на Донеччині та Півдні України. На полігоні Муліне, що поблизу Нижнього Новгорода, окупанти тренувалися на досить сучасній техніці – танках Т-90М та Т-80БВМ тощо.
Утім, не факт, що угруповання 3-го армійського корпусу, як зазначають представники Інституту, зможе дати ефективну бойову міць. Багато добровольців цього угруповання не мають бойового досвіду. А на фотографіях з навчань можна побачити, що там були старі новобранці з поганою фізичною формою.
росіяни планували, що в угруповання вдасться набрати близько 15 – 15,5 тисяч особового складу. Але їм не вдалося цього зробити. За даними військового експерта Костянтина Машовця, наразі в 3 армійському корпусі перебуває від 10,5 – до максимум 11,5 тисяч окупантів.
27 серпня стало відомо, що техніку 3-го АК бачили під Ростовом.
Вас також може зацікавити – на Правобережжі Херсонщини реальний контрнаступ ЗСУ: дивіться відео