Турнір з Dota 2 змінив свій логотип через український закон про декомунізацію
Джерело:
твітер EPICENTERОрганізатори кіберспортивного турніру Dota Pro Circuit 2021/2022 для східноєвропейських команд змінив свій логотип. Причиною стало те, що попередній варіант був схожим на радянську символіку та порушував закон України про декомунізацію.
Організатори обґрунтували своє рішення змінити логотип тим, що бажають без перешкод провести змагання за участю всіх зацікавлених сторін. Водночас в заяві додали, що мають юридичне підтвердження того, що їхній логотип нібито не порушує українське законодавство.
До теми Кияни запропонували змінити стать "Батьківщині-Матері" задля декомунізації
Організатори отримали скаргу
В EPICENTER заявили, що отримали скаргу від компанії Valve, через що і вирішили розглянути рішення про зміну логотипу. Також у своїй заяві організатори додали інформацію про те, що логотип не порушував законодавства, чому в них буцімто було юридичне підтвердження. Однак вони погодилися на зміни.
Не зважаючи на вже виготовлені подарункові набори, банери й іншу продукцію з символікою турніру, а також юридичний висновок, який підтверджує, що цей логотип не можна вважати комуністичною символікою, і тим більше не є пропагандою, було прийняте рішення змінити логотип змагання,
– йдеться в заяві організаторів.
У коментарях в користувачів виникли питання щодо "юридичного висновку" про логотип змагання й вони засумнівалься у правдивості цієї інформації. Однак так чи інакше, турнір отримав новий логотип.
Анонс змагання з використанням зміненого логотипу / Фото з твітеру EPICENTER
На зміну логотипу схвально відреагував юрист Богодар Ковалів на своїй сторінці у фейсбук. За його словами, це хороше рішення, адже змагання для східноєвропейських країн відійшло від ідеї пострадянщини.
Декомунізація в Україні: головне
- У 2015 році в Україні набув чинності закон про декомунізацію, який передбає демонтаж пам'ятникам діячам більшовицького режиму, заборону пропаганди комуністичної символіки та загалом позбавлення наслідків комуністичної ідеології.
- У межах цього законопроєкту також відбулася низка змін у назвах населених пунктів України. найвідомішими з них є перейменування Дніпропетровська в Дніпро, а кіровограда – в Кропивницький.
- За виготовлення та поширення комуністичної символіки в Україні карають ув'язненням терміном до 5 або від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.