Тут було абсолютно все, ця війна – не іграшка, – як живуть бійці 128-ї бригади на передовій

22 травня 2022, 08:01
Читать новость на русском

128-ма бригада із Закарпаття відбиває ворожий наступ у Запорізькій області. Українські захисники розповіли, що тут зібралися всі бійці, які стали на захист країни у 2014 році.

Про те, що доводиться бачити та заради чого воюють на фронті – українські воїни розповіли ексклюзивно сайту 24 каналу.

Важливо Ми не готові жити без них, – родичі захисників Маріуполя звернулися до світових лідерів

"Ми воюємо заради перемоги, заради дітей та майбутнього"

128-ма бригада героїчно захищає державу від російсько-окупаційних військ і вже нагороджена президентською відзнакою "За мужність та відвагу". Бійці вже майже 3 місяці обороняють незалежність та територіальну цілісність України на "нулі" без ротації.

29-річний Сергій Лукащук із позивним "Кузнєчік" розповів, що на війні з 2014 року. Брав участь у боях на Дебальцевському плацдармі та в обороні Станиці Луганської. Строкову службу проходив у Криму в 36-ій окремій бригаді берегової оборони. Після вторгнення Росії чоловік побачив, що на воротах бригади стояли хлопці, з якими він служив.

Вони були безпомічними, й мені стало прикро за них, що вони там, а я – тут. Захотілося піти, щоб такого далі не було. Хотів стримати цю навалу. Потрапив у 128 бригаду. Перший наш заїд був 1-го вересня 2014 року в село Золоте. А потім приїхали на Дебальцеве. І вже звідти виходили. Коли почалася повномасштабна війна, ми одразу поїхали у військову частину в Мукачево, а звідти – одразу на фронт. Ми воюємо заради перемоги, заради дітей та майбутнього,
– наголосив він.

Сергій Лукащук / Фото Аліни Туришин, 24 канал

На захист стали ті самі люди

Старший позиції Олександр Мамонтов, позивний "Анатолійович", розповів, що зараз на лінії фронту знову ті ж хлопці, які були в бригаді у 2014 році. 

Я не вірив, що буде повномасштабна війна. Чомусь, як у 2014 році, так і зараз на перший ешелон стали ті, хто прийшов з резерву. Не кадрові військові, а резервісти. У 2014 році була така ситуація, що не було армії й люди прийшли захищати землю. Але за 7 років мала б сформуватися більш підготовлена армія, а не знову тих самих людей ставити на передні позиції,
– сказав він.

Олександр Мамонтов, позивний "Анатолійович" / Фото Аліни Туришин, 24 канал

Чоловік розповів, що 25 лютого прибув у військкомат, а 2 березня вже був у Запорізькій області. Всі бійці практично не вилазять з окопів.

Сергія Лещука мали нагороджувати. І перше запитання від представника бригади було: "А чому ви не постірані?" А де? Як? Цілими днями бліндаж, окопи, дощ, сонце, вітер. Де прати? Людина прийшла з передової, з нуля, а в неї питають: "Чому ти не постіраний?" Це яке відношення до людини? На мою думку, це неправильно. Мені здається, що наше керівництво думає, що в нас стріляють рогатками,
– додав він.

Так живе 128-ма бригада / Фото Аліни Туришин, 24 канал

 

Актуально Чули літаки, кораблі, всю артилерію, яка летіла над головою, – українка про пекло в Маріуполі

Мамонтов розповів, що російські окупанти використовували літаки, міномети, гаубиці, фосфорні бомби, міни.

Тут було абсолютно все. Ця війна – не іграшка. Це захист. Росія показала, що таке "русскій мір". Я не хочу вернутися в цей кам'яний вік, в якому живе Росія,
– наголосив захисник.

Додамо, що від початку війни на Сході України військовослужбовці 128-ї бригади зайняли позиції в Луганській області, в районі Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного. Також брали участь у боях під Дебальцевим в районі міста Артемівськ на початку 2015 року.

Також важливо – командир "Азову" записав звернення про евакуацію: дивіться відео