У геополітичному плані Україна виграла, – експерт про транзитний контракт газу з Росією
Підписання контракту по транзиту російського газу українською газотранспортною системою було неминучим. У цьому зацікавлені Газпром і Європа. Україна виграла з точки зору державної безпеки.
Таку думку 24 каналу висловив економічний експерт Валерій Клочок.
Цікаво: Що зміниться після нової газової угоди з Росією: головне з брифінгу Коболєва
Газпром зацікавлений зайти на європейський ринок, бо в нього є проблема збуту. Треба ж Росії бюджет наповнювати. Російська економіка – сировинна. Мало виробляється готового товару. І Європа для Росії – потенційний клієнт для збуту газу,
– зауважує Валерій Клочок.
За словами експерта, один із принципів Євросоюзу – чесна конкуренція. Як пояснює Клочок, аби російського газу не було в достатній кількості на європейському ринку, створюються сприятливі умови для продажу американського скрапленого газу. Досягненням для США і ЄС став прихід американського скрапленого газу на європейський ринок. Європі важлива присутність різного газу, щоб він був дешевим.
У геополітичному плані Україна виграла. Сума транзитного контракту сім мільярдів доларів за п’ять років – не так багато. Але тут не можна міряти грошима. Це питання державної безпеки,
– підкреслив Валерій Клочок.
Що відомо про новий транзитний договір України з Росією?
- 30 грудня 2019 року Нафтогаз та Газпром підписали нову транспортну угоду, яка забезпечує транзит газу через Україну ще на 5 років з можливістю продовження ще на 10 років.
- Мінімальний гарантований транзит – 65 мільярдів кубометрів газу в перший рік і по 40 мільярдів у наступні чотири.