У Константинополі пояснили, чому розпустили архієпископство РПЦ у Західній Європі
Рішення Синоду Вселенського патріархату про скасування архієпископства Російської православної церкви у Західній Європі стосується лише оптимізації внутрішньоцерковного управління та не є політичним.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на джерела у Вселенській патріархії.
Читайте також: "Хочуть повернути понад 20 храмів": у РПЦ відзначились новою заявою щодо Константинополя
Не варто робити сенсацію з виключно внутрішнього рішення, яке стосується деяких структурних змін. Це було зроблено виключно для зручності громад і не містить жодної політичної складової,
– зазначили джерела.
За їхніми словами,в архієпископії РПЦ "не було Томоса в повному значенні цього слова".
"Було рішення, прийняте у 1931 році, яке стосувалося громад, що сформувалися з емігрантів після революції 1917 року. Тепер кожна громада може звертатися напряму до єпископа Константинополя, який опікується даною територією... Це, скажімо, такі ж громади як громади УПЦ в Канаді", – пояснили джерела.
Нагадаємо, раніше 24 канал повідомляв, що Вселенський Патріархат розпускає архієпископство Російських православних церков у Західній Європі. Таке рішення Священний Синод Вселенського Патріархату ухвалив у вівторок, 27 листопада, на Фанарі.
До слова, 15 жовтня РПЦ ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.
Що таке Томос?Указ, послання предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Шляхом надання томосу деякій частині "материнської" церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія.