Повернення Росії в ПАРЄ: у Кремлі вимагають скасування можливості накладати санкції
МЗС Росії обурилось проектом поправок до статуту ПАРЄ про можливість позбавлення повноважень національних делегацій. Кремль заявляє, що такий проект є недостатнім і має "косметичний характер".
Про це заявив директор департаменту загальноєвропейського співробітництва МЗС Росії Андрій Келін, передає видання РИА "Новости".
Читайте також: Як діяти Україні, якщо Росію повернуть у ПАРЄ
Ми вважаємо, що ці положення, що стосуються можливості оскарження повноважень парламентської делегації, повинні бути повністю виключені з статуту Ради Європи,
– заявив він.
Російський дипломат вважає, що поправки, які були зроблені, мають косметичний характер. Їх, за його словами, можна назвати "напівзаходами, чвертьзаходами". Також Келін наголосив, що їх недостатньо для того, щоб "надійно гарантувати нормальну роботу ПАРЄ і нормальну роботу всіх парламентарів у цих органах".
Нагадаємо, профільний комітет ПАРЄ пропонує повернути представникам Росії право голосу в певних ситуаціях і пом’якшити санкції. Зокрема, під час виборів нового генерального секретаря Ради Європи. Голова української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи, віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що піде у відставку з посади у разі повернення Росії до організації.
Раніше, 24 квітня, ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та констатувала "фактичне управління" цих територій з боку РФ.
Окрім того, 28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.
Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.