Про це 24 каналу розповів дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара.

Читайте також: Росія може вийти із Ради Європи: несподівана заява Кремля

Як зауважує експерт, Рада Європи створювалася для того, щоб там відстоювати права людини, діяти в демократичному руслі. Росія не є правовою державою ні щодо власних громадян, ні на зовнішній арені.

ПАРЄ для Росії – гарний майданчик, щоб публічно оббріхувати Україну і реалізовувати свої інформаційні операції. Кремль намагається розмити єдиний західний фронт, єдине сприйняття Росії, як злобної сили. Росіяни кажуть, що санкції не діють, ПАРЄ їм не потрібна, і без неї вони збережуть кілька мільйонів євро внесків. А поза тим іде кропітка дипломатична робота, працюють спецслужби, пропаганда, плюс корупція, щоб туди повернутися,
– підкреслив Олександр Хара.

Тому, на переконання дипломата, хочеться сподіватися, що Росію не повернуть у ПАРЄ. У будь-якому випадку Україна не повинна виходити з організації. Для нас це важливий майданчик, щоб доводити свою позицію. Інакше його захопить Кремль.

Нагадаємо, профільний комітет ПАРЄ пропонує повернути представникам Росії право голосу в певних ситуаціях і пом’якшити санкції. Зокрема, під час виборів нового генерального секретаря Ради Європи. Голова української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи, віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що піде у відставку з посади у разі повернення Росії до організації.

Раніше, 24 квітня, ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та констатувала "фактичне управління" цих територій з боку РФ.

Окрім того, 28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.

Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.