У світі через військові конфлікти загинуло півмільйона дітей: жахаюча статистика останніх років
Щонайменше півмільйона дітей загинули внаслідок збройних конфліктів за останні 4 роки. Діти помирають переважно від наслідків війни: голоду та відсутності медзабезпечення.
Так, у середньому від військових дій щороку помирає 100 тисяч дітей. Дослідники назвали 10 країн, у яких діти найбільше страждали від конфліктів, це: Афганістан, Ємен, Південний Судан, Центральноафриканська республіка, Демократична Республіка Конго, Сирія, Ірак, Малі, Нігерія, та Сомалі, вказано в аналізі організації Save the Children.
Читайте також: В окупованому Криму російські військові дають дітям зброю та хочуть створити "армію патріотів"
Як повідомляють у звіті, діти помирали переважно через непрямі наслідки конфліктів і воєн: голоду, пошкодженої інфраструктури та відсутності доступу до медичної допомоги.
Загальну кількість дитячих смертей через непрямий вплив війни оцінюють на рівні 870 тисяч: сюди включають усіх померлих малюків віком до п’яти років.
За словами дослідників, у 2017 році в зонах конфліктів перебували 420 мільйонів дітей, тобто майже 18% від числа всіх дітей у світі. Це на 30 мільйонів більше у порівнянні з попереднім роком.
У своєму дослідженні організація Save the Children наголошує, що спроби зберегти школи в безпеці, заборона використання певних видів зброї, притягнення людей до відповідальності за злочини проти дітей й запровадження нових шляхів психологічної підтримки неповнолітніх може суттєво змінити їхні життя.
Зазначимо, що моніторингова місія ООН з прав людини заявила, що внаслідок збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули від 12 тисяч 800 до 13 тисяч людей. Чотири тисячі загиблих були військовослужбовцями української армії.