У яких скандальних оборудках Курченка брав участь Порошенко
Гучно і пафосно влада звинуватила опозиційного політика Саакашвілі в тому, що він брав гроші в олігарха Курченка. Ну знаючи, характер і звички Саакашвілі, цього виключати не можна. Але відверто кажучи, ну хто б звинувачував? Люди, які не так давно самі активно брали гроші Курченка?
Нагадаю в 2013-му році Петро Порошенко, який згодом стане президентом і його бізнес-партнер Борис Ложкін, який згодом стане главою адміністрації президента Порошенка продали олігарху Курченку свої медіа-активи, або так званий Український Медіа-Холдинг.
Ложкін і Порошенко
Курченко заплатив за весь медіа-холдинг 400 мільйонів доларів, частка Порошенка була лише в кількох медіа і оцінювалася не менше ніж в 70 мільйонів доларів. Серед них був відомий журнал "Кореспондент", радіостанція "Наше Радіо", та кілька сайтів.
Читайте також: Як розправляються над критиками одеського мера Труханова
В чому скандальність оборудки, так це в тому, що Курченко віддав Ложкіну та Порошенку за активи не зовсім свої кровно зароблені гроші, а, користуючись доступом до влади, взяв кредит в державному "Укрексімбанку", й цим кредитом і розрахувався за купівлю за Порошенком та Ложкіним. І тут українських платників податків обдурили двічі.
Вперше, через те, що після втечі Курченка до Росії, його кредит, зависнув збитками на державному бюджеті, тобто на нас з вами, як на платниках податків.
І саме нам з вами доводиться тепер закривати багатомільйонну дірку в балансі "Укрексімбанку", через те що Порошенко з Ложкіним плідно співпрацювали з Курченком і вигідно продали йому свої медіа.
Ну а вдруге громадян обдурили тоді, коли Порошенко та Ложкін, отримавши гроші від Курченка не сплатили з цього продажу податки. Спробуйте знайти ці гроші в їхніх деклараціях – не знайдете.
Тому що, власність на їхні медіа-активи була оформлена на дві компанії - голландську "Юнайтед Медіа Холдинг Ен Ві", яку контролював Ложкін, та офшорну фірму з британських віргінських островів Linquist Services Limited, яку контролював Порошенко.
Втім, ми це з’ясували лише згодом, коли виявилося що директором директором Лінквісту виявся Джефрі Меджістрейт – офшорний юрист, який також був директором в низці інших офшорних компаній, пов’язаних з Порошенком та його оточенням. І про які нам стало відомо з міжнародного проекту журналістів-розслідувачів "Панамські Папери".
Читайте також: Генпрокурор забрехався: чому Юрій Луценко заплутався в поясненнях щодо дорогого будинку
І зареєстрований був офшор Порошенка, через який він контролював свою частку в Українському медіа-холдингу в тій самій скандально-відомій панамській компанії Mossack&Fonseca, куди президент невдовзі звернеться для реєстрації свого офшору для продажу шоколадної імперії "Рошен". І згодом проверне таку ж схему, за якою він продавав і свій медіа-бізнес – без сплати податків в Україні.
"Рошен"
Тільки от з "Рошеном" президенту не пощастило. Офшорна конструкція під продаж була створена. Лишень покупець не знайшовся. Зрештою, український президент відбувся просто гучним скандалом в пресі через це.
А от проти Бориса Ложкіна за таку оборудку в Австрії навіть порушувалася кримінальна справа за підозрою у відмиванні коштів.
Тільки на допомогу давньому другу і партнеру президента прийшла українська прокуратура, яка майже не надала ніякої інформації австрійським правоохоронцям у відповідь на їхній запит по справі.
Відтак, австрійці справу закрили. Але, якщо знайдуть додаткові докази, то можуть її відкрити повторно. Тому що про брудні офшорні таємниці політиків щороку з’являється все більше документів та інших доказів. І можна своїх опонентів в Україні звинуватити в роботі на Курченка.
Читайте також: Як генпрокурор Луценко розважається з тими, кого мав би тягнути за ґрати
Але європейські суди та правоохоронці таких звинувачень навряд чи злякаються.