Там місцевого громадського активіста Сергія Стерненка засудили до цілодобового домашнього арешту.

Стерненко – один з лідерів одеського "Правого сектору" і давній супротивник місцевих поборників "руского міра". Стерненко разом з однодумцями спочатку тривалий час боровся проти звільнення з під варти сепаратистів, які були причетні до організації трагедії 2 травня 2014 року в Одесі.

А нещодавно він був одним з ініціаторів громадського протесту в парку "Літній театр", де міська рада на чолі з мером Трухановим дозволила побудувати величезний торговельно-розважальний комплекс.

Читайте також: Генпрокурор забрехався: чому Юрій Луценко заплутався в поясненнях щодо дорогого будинку

Цей протест закінчився сутичками з одеською поліцією, яка чомусь не дуже перешкоджає спробі забудувати парк. Натомість активно розганяє всіх противників забудовника. І зрозуміло чому. Забудувати парк планує Володимир Галантерник – давній приятель мера Одеси Труханова, а також його неофіційним бізнес-партнер.

Відтак, протест проти забудови – це ще й протест проти великих грошей, які Галантерник планує отримати від проекту. Байдуже, що під ніж піде парк створений ще на початку дев’ятнадцятого сторіччя Феліксом Дерибасом і в якому давно люблять гуляти одесити.

То ж над противниками забудови вже почалися швидкі та рішучі розправи. Активіста Стерненка спочатку засудили до арешту в СІЗО за бійку з поліцейськими, хоча на місці події Стерненко лише проводив відеозйомку і це було добре видно. Таке ганебне рішення суду по ув’язненню активіста настільки обурило громадськість, що 600 тисяч гривень на заставу Стерненку особисто заплатив керівник одеської обласної адміністрації Максим Степанов.


Сергій Стерненко

За якийсь час, Апеляційний суд Одеси, скасував скандальне рішення попередньої інстанції про арешт Стерненка. Але буквально наступного ж дня місцеві поліція та прокуратура порушать щодо Стерненка інше провадження – вже начебто за участь в торгівлі наркотиками два роки тому.

Провадження ґрунтуватиметься на свідченнях двох раніше засуджених наркоманів, які заявлятимуть, що начебто Стерненко перепродавав їм наркотики два роки тому. Тільки весь цей час вони мовчали, бо боялися помсти активіста.

І ось тепер, коли почалися протести в міському парку, обидва спільники Стерненка по наркоторгівлі нарешті прозріли з якою підступною людиною вони мали справу і вирішили заявити на нього в поліцію.

Як наслідок – один з районних судів Одеси відправив Стерненка під цілодобовий домашній арешт. Це не так ганебно, як запроторити активіста за грати слідчого ізолятора. Але, таке рішення цілком, влаштує забудовника.

Оскільки одразу після ухвали суду по Стерненку, забудовник раптом активізував підготовчі роботи в міському парку Одеси. Як очевидно, таке рішення суду влаштує і мера Труханова, під керівництвом якого міська рада роздала чимало смачних шматків землі під забудову. Звісно просто так. Без жодних натяків на подяку.

Читайте також: Як меру Одеси живеться з російським громадянством в Україні

Бо сам Труханов, наприклад, людина дуже скромна, небагата. Ну просто має дуже успішну матір пенсіонерку. Яка тяжко працюючи в одеській лікарні все життя і отримуючи тепер пенсію в півтори тисячі гривень на місяць змогла назбирати кілька сотень тисяч доларів та більше мільйона гривень заощаджень.

Отже, таємно від сина мати Труханова заробляє шалені гроші. Копійка до копійки, цент до цента складає сотні тисяч трудових доларів. Он воно, як! А ми думали, що це гроші від численних тендерів, які виграють фірми, пов’язані з одеським мером.

А власниками цих фірм виступають офшори, записані на його російський паспорт. Виявляється, ми помилялися. Ось, людина чесно все розповіла про успішну матір-пенсіонерку. І немає питань до Труханова, ані в поліції, ані в прокуратури, ані в СБУ.

На відміну від Стерненка, який не дає жити місцевим одеським крадіям та сепаратистам. І така ситуація, чомусь дуже влаштовує київську владу. Допоки в Одесі знову не спалахнув проросійський заколот. Бо коли місцеві чиновники разом з правоохоронцями вдягнуть георгіївські стрічки, то тоді такі як Стерненко київській владі знову будуть потрібні.

А ну а поки все спокійно, ніщо не має заважати корупційному союзу столичних та одеських посадовців. Тому хай активісти наразі посидять. Такою є правда про те, як це робиться в Одесі.