У Зеленського розповіли, чи зможуть проросійські бойовики стати депутатами Ради
Після розведення військ на Донбасі проросійські бойовики не зможуть залишитися на території України. У Зеленського запевнили, що вони "не сядуть поруч з депутатами Верховної Ради".
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в ефірі "Свободи слова" на ICTV зауважив, що це теж політична "червона лінія".
До теми: У Кремлі відреагували на зрив розведення військ на Донбасі
Люди, які стріляли в наших людей, не повернуться… І таких "червоних ліній" дуже багато – в межах яких відбувається політичний процес, політичне обговорення,
– додав Пристайко.
Політик запевнив, що безпека українського народу, повернення територій, суверенітет і територіальна цілісність України – це пріоритет для влади.
Нардеп фракції "Слуга народу" Богдан Яременко зазначав, що після розведення сил у проросійських бойовиків буде вибір: вони зможуть залишити територію окупованого Донбасу разом з виводом російських військ або ж можуть лишитися, але без зброї і участі у правоохоронних органах.
Розведення сил у Золотому і Петрівському мало відбутися 7 жовтня, але через обстріл бойовиків все зірвалося. Росія стверджує, що ніяк на це вплинути не може.
Чому говорять про розведення військ?
1 жовтня на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовились про початок розведення військ
Важливо: Коли буде новий закон про особливий статус Донбасу: пояснення Разумкова
Тепер Україна чекатиме семиденного періоду без порушень режиму тиші, який "покаже серйозні наміри сторін і готовність до подальших переговорів по розведенню військ".
Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи:
- відведення особового складу з обох сторін,
- демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій.
У той ж день українська сторона підписала формулу Штайнмаєра – всі новини по темі шукайте за посиланням.
Карта окупованих територій: 24 канал