Влучили у багатоповерхівки, ресторан, готель і магазини: все, що відомо про атаку Покровська
Російські загарбники ввечері 7 серпня обстріляли ракетами місто Покровськ в Донецькій області. Так, значно пошкодили багатоповерховий будинок у місті, внаслідок чого є жертви й постраждалі.
Наразі рятувальники намагаються ліквідувати наслідки ворожої атаки по багатоповерховому будинку, усім постраждалим надається необхідна допомога. 24 Канал зібрав усе, що відомо про ракетну атаку Покровська в Донецькій області.
До теми Росія вдарила по житловому будинку в Покровську, є жертви: Зеленський показав кадри
Що відомо про жертв атаки Покровська
Володимир Зеленський повідомив, що станом на вечір 8 серпня кількість постраждалих становить 82 людини. Загинуло 9 осіб. Серед поранених двоє хлопчиків, один з них у важкому стані.
Його звати Микита, всього лише 11 років дитині, учень 6-го класу школи. Бажаю якнайшвидшого одужання всім, хто постраждав від цієї чергової російської підлості,
– підкреслив глава держави.
За словами очільника ОВА Павла Кириленка, основна категорія постраждалих – працівники служб, які проводили огляд місця події та рятувальну операцію після першого удару.
Клименко розповів, що під час повторного обстрілу загинув заступник начальника Головного управління ДСНС у Донецькій області.
Інформацію про загибель працівника ДСНС підтвердив і очільник служби Сергій Крук. Крім цього, під час ліквідації наслідків удару загинув газовик Роман Даценко. Він працював начальником аварійно-диспетчерської служби Красноармійського УГГ й присвятив своїй роботі 21 рік.
За словами Клименка, два рятувальники ДСНС та один правоохоронець перебувають у важкому стані у лікарні. Зазначимо, що осколкових поранень зазнав поліцейський, герой фільму "20 днів у Маріуполі" – Володимир.
Також відомо, що постраждали діти 2006 та 2012 року народження.
Внаслідок ракетної атаки по Покровську є жертви й постраждалі / Фото ДСНС
Розбір завалів завершено 8 серпня
О 16:40 8 серпня завершено пошуково-рятувальні роботи в п'ятиповерхівці. Про це повідомила Державна служба України з надзвичайних ситуацій.
Підрозділи ДСНС врятували 8 людей. Для ліквідації наслідків атаки країни-агресорки відомство залучило 46 своїх співробітників та 12 одиниць техніки. З місця російського теракту вивезено 122 тонни будівельного сміття.
Заступник начальника відділу зв'язків зі ЗМІ ДСНС Донеччини Віктор Серомах раніше повідомляв, що заявок щодо зниклих не було.
Кадри з місця удару Росії по Покровську / Фото ДСНС
Які наслідки ракетної атаки по Покровську
Президент України Володимир Зеленський першим відреагував на ракетний удар по Покровську. Він зазначив, що російська армія вдарила по багатоповерховому будинку у місті.
Місто Покровськ, Донецька область. Донбас, від якого Росія намагається залишити тільки розбите й обпалене каміння. Два ракетні удари. Влучання по звичайному житловому будинку. На жаль, є жертви,
– зазначив президент.
Він також додав, що на місці працюють рятувальники та всі необхідні служби. Крім цього він закликав зупинити російський терор.
"Кожен, хто б'ється за свободу України, рятує життя людей. Кожен у світі, хто допомагає Україні, разом із нами переможе терористів. Росія відповідатиме за все, що накоїла в цій страшній війні", – підсумував глава держави.
Зеленський відреагував на обстріл Покровська / Відео з телеграм-каналу Володимира Зеленського
Згодом про атаку висловився й очільник Офісу Президента Андрій Єрмак. Він наголосив, що російська армія запустила дві ракети по житловому будинку у Покровську.
Рятувальники та медики працюють. Росіян треба зупинити. Задушити економічно, силою позбавити їх можливостей воювати та вбивати цивільних,
– наголосив Єрмак.
Єрмак показав наслідки атаки на Покровськ / Відео з телеграм-каналу Андрія Єрмака
Згодом голова Донецької ОВА Павло Кириленко зазначив, що росіяни завдали двох ударів по центру міста з інтервалом у кілька десятків хвилин.
Під час атаки ворог пошкодив:
- 9-поверхівку та 5-поверхівку;
- житлові будинки у приватному секторі;
- готель;
- заклади харчування;
- магазини;
- адміністративні будівлі.
Наслідки ракетної атаки по Покровську / Фото з телеграм-каналу Павла Кириленка
Які ракети могли застосувати для обстрілу Покровська
В Офісі Генпрокурора зазначили, що російські загарбники, ймовірно, обстріляли місто ракетами типу "Іскандер". Внаслідок обстрілу зруйновано декілька квартир та перекриття між верхніми поверхами будинку, в одній з квартир зайнялась пожежа.
Зараз на місцях влучання ворожої зброї працюють рятувальники й правоохоронці. Остаточна кількість постраждалих наразі з’ясовується,
– сказали правоохоронці.
Крім того, в Офісі Генпрокурора наголосили, що вже через пів години стався обстріл ще одного цивільного об’єкту, що розташований поруч із даним житловим будинком. Пошкоджені торговельні заклади та інші об’єкти.
Наразі прокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни.
На місці міг працювати корегувальник
Військовий експерт Українського інституту майбутнього та колишній співробітник СБУ Іван Ступак в ефірі Radio NV заявив, що у Покровську росіяни використали тактику терористів на Близькому Сході. Зокрема, після атаки росіяни дочекались, поки на місці зберуться люди, приїде поліція, і тоді продовжили удари.
Очільник Донецької ОВА Павло Кириленко додав, що друге влучання було фактично в те ж місце. Тож Україна чітко розуміє, що був відразу сигнал ворогу.
По відпрацьованому алгоритму і маючи великий досвід з виявлення колаборантів, правоохоронні органи та насамперед Служба безпеки України в цьому напрямку працюють,
– запевнив Павло Кириленко.
До слова, після першого удару людей, які прибули на місце обстрілу, встигли розосередити. Оскільки тоді надійшла інформація про ймовірний повторний ворожий удар.
Після першого удару надійшла інформація, що може бути другий
Як розповів Кириленко, є відпрацьований алгоритм – в залежності в категорії обстрілу, виїжджати треба через певний проміжок часу, який вимірюється у хвилинах. Але у Покровську було влучання у житловий багатоповерховий будинок, де під завалами могли перебувати люди. Тож всі служби одразу виїхали для проведення рятувальної операції.
За його словами, після першого удару вони отримали додатковий сигнал про велику ймовірність повторного удару. Тому людей розосередили, евакуювали, а територію очепили. Таким чином, у той короткий проміжок часу вдалося врятувати велику кількість людей