Удар по Інституту зв'язку у Полтаві: все, що відомо про трагедію 3 вересня

3 вересня 2024, 15:55
Читать новость на русском

Росія вдень 3 вересня вдарила щонайменше двома балістичними ракетами по Полтаві. Було влучання по території Інституту зв’язку та сусідньої лікарні.

Повідомляється про десятки загиблих та більш як дві сотні поранених. Все, що відомо про трагедію у Полтаві, передає 24 Канал.

Дивіться також Тактика салямі та "червоні лінії": чому на Заході забороняють Україні бити ракетами вглиб Росії

Влучання у навчальний заклад у Полтаві

Близько 09:10 3 вересня у Полтаві пролунали вибухи. Повітряну тривогу в регіоні оголосили за 2-3 хвилини до вибухів.Після опівдня у Міноборони України повідомили, що ворог завдав удару по навчальному закладу двома балістичними ракетами. 

Пізніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що ворог поцілив по військовому Інституту зв'язку у Полтаві та сусідній лікарні. Була зруйнована одна з будівель навчального закладу, під завалами опинилися люди.

Поблизу місця влучання розташований житловий масив. У багатоповерхівках ударною хвилею вибило скління, пошкоджено фасади. Вже зафіксовано під сотню заяв про пошкоджене майно.

Люди не встигли дістатися до укриття

Речник Міноборони Дмитро Лазуткін повідомив, що ніяких шикувань чи інших заходів у момент удару не відбувалось. В Інституті зв'язку тривав навчальний процес, аж поки о 09:08 не пролунав сигнал повітряної тривоги – студенти попрямували в укриття.

В оборонному відомстві раніше зазначали, що часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що застав людей в момент евакуації до бомбосховища

Тривогу було оголошено, але, на жаль, навіть для Полтавської області, час реагування на загрозу – дуже короткий, буквально лічені хвилини. Балістика, особливо для прифронтових регіонів, – це надзвичайно небезпечно. "Іскандер М", "Кинджал", С300/400 (летить по балістичній траєкторії – 24 Канал), будь-яка балістика летить дуже швидко,
– зазначили Повітряні сили у коментарі УП.

Попередньо, росіяни завдали удару по навчальному закладу ракетами типу "Іскандер-М".

Що відомо про жертв та постраждалих

Глава МВС Ігор Клименко розповів, що завдяки злагодженій роботі рятувальників та медиків вдалося врятувати 25 осіб, з яких 11 деблоковано з-під завалів.

Рятувальні служби з урахуванням безпекової складової працюватимуть, доки не переконаємося, що деблокували з-під завалів усіх, 
– зазначив він.

Голова Полтавської ОВА Філіп Пронін о 18:20 повідомив, що внаслідок російського удару по Полтаві загинуло щонайменше 50 людей, близько 235 людей поранені.

Водночас станом на ту ж годину повідомлялося. що під завалами все ще можуть перебувати близько 15 людей.

Пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий розповів, періодично проводяться хвилини тиші, аби почути людей, які можуть перебувати під завалами. Працюють і фахівці, що спеціалізуються на висотних роботах і також проводять розбори. Залучені кінологи. Також Хорунжий зазначив, що триває демонтаж конструкцій з 3 по 6 поверх, залучено важку інженерну техніку. Вже обстежено та вивезено 440 тонн матеріалів.

Реакція на трагедію у Полтаві

Володимир Зеленський повідомив, що доручив провести повне та оперативне розслідування всіх обставин того, що сталося.

Обов’язково російська на**лоч відповість за цей удар. І ми знову й знову кажемо всім у світі, хто має силу, щоб зупинити цей терор: системи ППО та ракети до них потрібні в Україні, а не десь на складі. Далекобійні удари, які можуть захистити від російського терору, необхідні зараз, а не колись потім. Кожен день зволікання – це, на жаль, загибель людей,
– сказав Зеленський

Голова Полтавської ОВА Філіп Пронін повідомив, що у регіоні від 4 вересня оголошена триденна жалоба. 

Видання The Times пише, що російська військова атака на Полтаву стала "однією з найстрашніших" з початку війни.

"Полтава. Це черговий, системний злочин росіян. Трагедія. Співчуття рідним та близьким загиблих", – написав голова ОП Андрій Єрмак.

Омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що атака на Полтаву – це черговий доказ того, що ворог не має ні честі, ні совісті. Він не зупиниться ні перед чим, аби посіяти страх та страждання. За словами Уповноваженого з прав людини, світ повинен побачити і засудити ці варварські дії. Полтава, як і вся Україна, ніколи не пробачить цього терору.