Повідомляється про десятки загиблих та більш як дві сотні поранених. Все, що відомо про трагедію у Полтаві, передає 24 Канал.

Дивіться також Тактика салямі та "червоні лінії": чому на Заході забороняють Україні бити ракетами вглиб Росії

Близько 09:10 3 вересня у Полтаві пролунали вибухи. Повітряну тривогу в регіоні оголосили за 2-3 хвилини до вибухів.Після опівдня у Міноборони України повідомили, що ворог завдав удару по навчальному закладу двома балістичними ракетами.

Пізніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що ворог поцілив по військовому Інституту зв'язку у Полтаві та сусідній лікарні. Була зруйнована одна з будівель навчального закладу, під завалами опинилися люди.

Поблизу місця влучання розташований житловий масив. У багатоповерхівках ударною хвилею вибило скління, пошкоджено фасади. Вже зафіксовано під сотню заяв про пошкоджене майно.

Речник Міноборони Дмитро Лазуткін повідомив, що ніяких шикувань чи інших заходів у момент удару не відбувалось. В Інституті зв'язку тривав навчальний процес, аж поки о 09:08 не пролунав сигнал повітряної тривоги – студенти попрямували в укриття.

В оборонному відомстві раніше зазначали, що часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що застав людей в момент евакуації до бомбосховища

Тривогу було оголошено, але, на жаль, навіть для Полтавської області, час реагування на загрозу – дуже короткий, буквально лічені хвилини. Балістика, особливо для прифронтових регіонів, – це надзвичайно небезпечно. "Іскандер М", "Кинджал", С300/400 (летить по балістичній траєкторії – 24 Канал), будь-яка балістика летить дуже швидко,
– зазначили Повітряні сили у коментарі УП.

Попередньо, росіяни завдали удару по навчальному закладу ракетами типу "Іскандер-М".

Глава МВС Ігор Клименко розповів, що завдяки злагодженій роботі рятувальників та медиків вдалося врятувати 25 осіб, з яких 11 деблоковано з-під завалів.

Рятувальні служби з урахуванням безпекової складової працюватимуть, доки не переконаємося, що деблокували з-під завалів усіх,
– зазначив він.

Голова Полтавської ОВА Філіп Пронін о 18:20 повідомив, що внаслідок російського удару по Полтаві загинуло щонайменше 50 людей, близько 235 людей поранені.

Водночас станом на ту ж годину повідомлялося. що під завалами все ще можуть перебувати близько 15 людей.

Пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий розповів, періодично проводяться хвилини тиші, аби почути людей, які можуть перебувати під завалами. Працюють і фахівці, що спеціалізуються на висотних роботах і також проводять розбори. Залучені кінологи. Також Хорунжий зазначив, що триває демонтаж конструкцій з 3 по 6 поверх, залучено важку інженерну техніку. Вже обстежено та вивезено 440 тонн матеріалів.

Володимир Зеленський повідомив, що доручив провести повне та оперативне розслідування всіх обставин того, що сталося.

Обов’язково російська на**лоч відповість за цей удар. І ми знову й знову кажемо всім у світі, хто має силу, щоб зупинити цей терор: системи ППО та ракети до них потрібні в Україні, а не десь на складі. Далекобійні удари, які можуть захистити від російського терору, необхідні зараз, а не колись потім. Кожен день зволікання – це, на жаль, загибель людей,
– сказав Зеленський

Голова Полтавської ОВА Філіп Пронін повідомив, що у регіоні від 4 вересня оголошена триденна жалоба.

Видання The Times пише, що російська військова атака на Полтаву стала "однією з найстрашніших" з початку війни.

"Полтава. Це черговий, системний злочин росіян. Трагедія. Співчуття рідним та близьким загиблих", – написав голова ОП Андрій Єрмак.

Омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що атака на Полтаву – це черговий доказ того, що ворог не має ні честі, ні совісті. Він не зупиниться ні перед чим, аби посіяти страх та страждання. За словами Уповноваженого з прав людини, світ повинен побачити і засудити ці варварські дії. Полтава, як і вся Україна, ніколи не пробачить цього терору.