Тактика "дрібних порізів": як удари по НПЗ Росії допомагають Україні

9 квітня 2024, 10:42
Читать новость на русском

Українські військові систематично атакують дронами нафтопереробні заводи Росії. Однак, попри успіх, Росія все одно продукує паливно-мастильних матеріалів на 50% більше, ніж сама споживає.

Про це 24 Каналу повідомив військовий експерт Сергій Грабський, зауваживши, що Росія має серйозний лаг для того, щоб забезпечити потреби своєї армії та першочергові потреби промисловості. Не можна забувати і про білоруські нафтопереробні заводи, які Україна навіть не розглядає як об'єкти атаки, що так само зменшує ефективність наших ударів.

Не пропустіть Після роботи СБУ у нефтянки Росії або палає, або "лагає": експерт про масштабну хакерську атаку

Тактика "дрібних порізів"

Українські військові у своїх атаках на НПЗ Росії використовують тактику "дрібних порізів" та завдають ударів, які призводять до зупинки або ускладнення логістичної складової та збільшення вартості кінцевого продукту з огляду на його доставку, транспортування і споживання. Ця робота буде продовжуватися з метою збільшити рівень ураження Росії.

Розуміючи, що маємо справу з "країною-бензоколонкою", ми намагаємося уразити саме цю бензоколонку як основне джерело надходжень валютних ресурсів до Росії,
– сказав Грабський.

Росія є критично залежною від деталей для комплектування, які використовуються у виробництві нафтопродуктів. Здобути комплектовання досить складно, і це потребує додаткового часу. І саме ті часові показники можуть вплинути на ситуацію на полі бою та на ситуацію з постачанням і забезпеченням потреб промисловості і місцевого населення Росії.

Зверніть увагу! За останні місяці Україна атакувала нафтопереробні заводи Росії, вивівши з ладу 10 – 15% її потужностей. Через санкції Кремль не може замовити необхідне обладнання з-за кордону, а переважна більшість заводів залежна від технологій іноземних компаній як UOP та ABB.

Росія просить в Казахстану 100 тисяч тонн бензину

Нещодавно британське агентство Reuters повідомило, що росіяни попросили в Казахстану 100 тисяч тонн бензину для постачання на ринок у випадку дефіциту.

За словами Сергія Грабського, це перестраховка, пов’язана з відстанями Росії, тому що показник по доставці нафтопродуктів, наприклад, десь із Зауралля може зіграти злий жарт з Росією. І зараз вони намагаються створити "подушку" наявності нафтопродуктів на європейській частині Росії.

Це можна розглядати як сегментарне або крайове використання нафтопродуктів для того, щоб в Оренбурзькій або іншій області, прилеглій до Казахстану, зменшити навантаження на нафтопереробку. Це дозволить спрямувати основні потоки нафтопродуктів на потреби армії та сільського господарства,
– наголосив військовий експерт.

Саме Оренбурзька область та прилеглі до Казахстану території – це області, де потреба в нафтопродуктах для сільськогосподарського виробництва є надзвичайно високою. Тому росіяни намагаються мінімізувати негативні наслідки відносно ударів по об’єктах нафтопереробної промисловості.

Нафтопродукти Росії: останні новини

  • Від початку 2024 року гуртовий бензин подорожчав на 50%, однак нафтові компанії бояться підвищувати ціни, бо російська влада буде дуже не задоволена цим.
  • На початку березня імпорт бензину з Білорусі досяг майже 3 тисяч тонн. До того у лютому Росія імпортувала лише 590 тонн, а в січні поставок з цієї країни не було взагалі.
  • Також у березні вартість бензину А-95 на Санкт-Петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі перевищила 60 тисяч рублів за тонну. Так сталося вперше з вересня 2023 року.
  • У кінці березня виготовлення бензину в Росії впало на 17%, тобто майже п'ята частина виробництва бензину не функціонує по всій території Росії.