В Угорщині натякнули, що блокуватимуть вступ України в ЄС
Джерело:
TelexУгорщина може стати каменем спотикання на шляху України до вступу в Європейський Союз. Усе через український закон про освіту, який не подобається офіційному Будапешту.
В Офісі угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана натякнули, що не схвалять вступ України до Євросоюзу без поступок щодо українського закону про освіту. Про це сказав його представник Гергей Гуйяш.
Дивіться також "Троянський кінь" усередині Євросоюзу: чи змінить позицію Угорщини візит Орбана в Україну
В Орбана сказали, коли може настати покращення відносин з Києвом
За словами чиновника, закон містить положення, що не відповідають європейським цінностям, зокрема "обмеження щодо використання угорської мови".
Він зазначив, що Угорщина буде готова підтримати членство України лише у разі, якщо вона "забезпечить використання мови закарпатських угорців".
При цьому він сказав, що угорський уряд хотів би покращити відносини з Києвом, але це стане можливим тільки тоді, коли українська влада внесе зміни до закону про освіту.
Довідка. У вересні 2017 року Верховна рада ухвалила закон про освіту, який не сподобався Угорщині, зокрема положення про мову освіти – державну. Після здобуття початкової освіти (1 – 4 класи) рідною мовою, наприклад угорські учні, змушені будуть перейти на українську мову в середніх і старших класах.В Угорщині вважають, що цей закон позбавляє угорську нацменшину можливості вчитися рідною мовою в Україні. Через закон Угорщина блокувала проведення засідань Комісії Україна-НАТО. Після прийняття закону відносини між Києвом і Будапештом різко почали погіршуватися.
Яку позицію займає Угорщина щодо агресії Росії та вступу України в ЄС
- Від початку повномасштабного вторгнення Угорщина прийняла чимало українських біженців і надала нашій країні гуманітарну допомогу. Крім того, Будапешт підтримав надання Україні статусу кандидата в ЄС.
- Натомість Угорщина одна з небагатьох країн Європи, яка не надає Україні військову допомогу. Що більше, Будапешт навіть заборонив транспортувати зброю до України територію Угорщини.
- Причому представники угорського уряду під час повномасштабного вторгнення їздили в Москву, щоб домовлятися про газ з Росією.
- Крім того, Угорщина неодноразово блокувала та затягувала процес запровадження санкцій проти Росії. Нещодавно Будапешт відмовився спільно з ЄС купувати боєприпаси для України, а також заблокував спільну заяву Євросоюзу щодо ордера на арешт Путіна.
- Лідер Угорщини Віктор Орбан неодноразово робив резонансні заяви про війну. Зокрема, Орбан звинувачував в ескалації Захід та переконував, що санкції не діють. Водночас в Орбана заявили, що він, ймовірно, відвідає Київ.