Неадекватно як для країни НАТО, – Зеленський розкритикував Угорщину та її стосунки з Росією

29 квітня 2023, 22:52
Читать новость на русском

Поведінка Угорщини та її стосунки з Росією не відповідають статусу союзника НАТО. Адже вона виступає за Кремль, що розбігається з поглядами Альянсу.

Про це президент Володимир Зеленський заявив у великому інтерв'ю фінським, шведським, данським і норвезьким журналістам, повідомляє 24 Канал.

Цікаво Посол США різко поставив на місце Угорщину після скандальних заяв

Угорщина поводиться неадекватно як для країни НАТО

Зеленський зауважив, що для того, щоб розв'язати суперечку з Угорщиною, потрібне лише бажання Будапешту.

Мені здається, існує політична заплутаність політичних еліт в Угорщині. Дуже дивна ситуація, чи може бути країна НАТО за Росію і проти НАТО?
– зазначив президент.

Він додав, що союзники НАТО не можуть бути за країну, яка називає Альянс ворогом.

"Я вважаю, що це неадекватна поведінка. Я говорю свою суб'єктивну думку. Союзник це не просто слово, це – зміст. Це союз держав з однаковим поглядом на безпеку, на цінності. По-різному ставляться до певних моментів, але є договір союзників, які захищають один одного і відповідні цінності", – наголосив український лідер.

За його словами, якщо всі союзники кажуть, що Росія називає їх ворогом і вони повинні поставити Кремль на місце, то не може одна держава вийти й сказати: "Ні, Росія – наш союзник".

"Так не може бути. Значить, ти вже не союзник Альянсу. І тому, якщо ти де-юре союзник, а де-факто працюєш проти, то ти не маєш радити Україні йти або не йти в НАТО. І ти не маєш робити перепони", – підкреслив глава держави.

Варто прочитати Тягнути не будемо, – Зеленський сказав, чи потрібні F-16 для початку контрнаступу

Останні новини Угорщини

  • У російських ЗМІ нещодавно повідомили, що Угорщина разом із Сербією хоче побудувати трубопровід для постачання російської нафти. У червні 2023 року вони підпишуть договори про будівництво. Заплановано, що російська нафта з трубопроводу "Дружба" надходитиме до сербів транзитом через Угорщину.
  • Окрім цього, керівна партія країни "Фідес" організувала подію "Мир та безпека" та оскандалилася. За спиною спікерів розмістили банер, на якому були зображені кордони держави на кінець Першої світової війни. Тобто разом із землями, які станом на сьогодні входять не лише до складу України, а й до Австрії, Словаччини, Румунії, Хорватії та Сербії.
  • Також уряд Угорщини розширив перелік продукції, яку наша держава не може експортувати. З 19 квітня під забороною опинилося ввезення 25 найменувань сільськогосподарських продуктів та зернових з України.